Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Рівненського багатія поховали у найбіднішій країні Африки

Є люди, про яких у суспільстві довго говорять навіть після їхньої смерті. Цього тижня декілька ЗМІ повідомили про смерть колишнього рівненського мільйонера Валерія Короткова, яка настала в одній із африканських країн. Нагадаємо,  на початку 90-х він забезпечував усіх рівненських школярів безкоштовними обідами, був власником футбольного клубу «Верес», тож його прізвище було відоме не лише дорослим, але навіть і тодішнім дітям.

Про смерть Валерія Короткова стало відомо квасилівчанину   Павлу Дутку, буцімто від родичів покійного, і він опублікував цю інформацію на своїй сторінці у Фейсбук. А рівненські ЗМІ її одразу ж підхопили, й новина почала обростати новими вигадками і припущеннями. Одні писали, що Коротков помер від невідомої хвороби, добував у Гвінеї алмази,  інші - що його вбили в готелі, бо засвітив крупну суму грошей,  мовляв, ось і докази – велика гематома на голові покійного. Одне з видань на підтвердження своєї версії навіть опублікувало фото з моргу. Але ця версія також ґрунтувалася на припущеннях адміністратора готелю, жінки з колишнього Радянського Союзу,  бо жодних офіційних документів ніхто не надав.


Нам вдалося через родичів роздобути Звіт Служби Судової Медицини Республіки Гвінея Бісау, датований 29 липня 2021 року, за підписом і з круглою печаткою лікаря Абу Бакар Камара. У документі констатується, що смерть Валерія Короткова  мала такі причини: 1. Кардіореспіраторна зупинка. 2.Серцева недостатність з артеріальною гіпертензією, гіпертонічний криз та гіперглікемія. 3. Хронічна ниркова недостатність відповідно до даних лабораторних аналізів. Звіт супроводжується відповідними лабораторними аналізами. То ж кому варто вірити: жінці-адміністратору, яка зробила припущення про вбивство, чи лікарю з державної  Служби Судової Медицини Республіки Гвінея Бісау, який проводив розтин і зробив звіт? Зрештою, якби це дійсно було б вбивство, то, напевно, було б слідство, тим більше, що до розслідування цієї справи  залучали українське посольство в Сенегалі. І звичайне побутове вбивство в цю історію якось не вписується.


Дружина покійного пані Галина обурена появою публікацій, зміст яких повністю перекручено. До них ніхто не звертався за жодними  коментарями. Вона категорично спростувала версію про те, що її чоловіка було вбито. Стверджує, що він помер природною смертю від серцевого нападу та хвороби нирок, адже за життя перебував на обліку в поліклініці на Карнаухова. Проте, як із таким станом здоров’я Валерій Коротков все ж  наважився на далеку подорож до Гвінеї? Дружина на це відповіла коротко: мовляв, той, хто знав Валєру, таких запитань не ставив би. А син Дмитро каже, що сім’я усіляко відмовляла батька від подорожі в країну, де великі проб­леми з безпекою громадян, політичною стабільністю, але він наполіг на своєму. На думку Дмитра, для подорожі були свої причини:    
– У Гвінеї у батька були знайомі, ще з 2000-х років, коли він вперше туди поїхав. Після місцевих виборів, на яких він балотувався на міського голову Рівного,  почувався  засмученим, не очікував, що результат буде таким. Йому зробили запрошення, і він туди поїхав відпочити, відновити здоров’я. Знаю точно, що він знайшов у Гвінеї партнерів на купівлю техніки з України, зокрема кораблів, але угода так і не була підписана з причини його смерті. Все інше – це чутки людей, яким банально бракує уваги до їх персони, – стверджує син покійного Валерія Короткова Дмитро.
Втім подорож до Гвінеї не була для Короткова останньою. 22 липня цього року смерть застала його в готелі  сусідньої  з Гвінеєю держави – Гвінея Бісау, куди він поїхав на кілька днів. Тіло Валерія Короткова тиждень перебувало в морзі, поки тривала паперова тяганина зі всілякими дозволами, заключеннями тощо. Ситуацію ускладнювало ще й те, що з цією країною наша держава не має дипломатичних відносин, тож до справи довелося залучати нашого консула в Сенегалі.  Тому аж 30 липня цього року в м. Бісао Валерія Короткова ховали зовсім чужі люди…
Що ж до того, чи планує сім’я перевезти тіло покійного в Україну, чи, можливо, хоча б відвідати його могилу,  то Дмитро Коротков сказав нам наступне:  «Наразі, як буде можливість, ми повернемо тіло до України, якщо ж не буде, то, звісно, відвідаємо могилу, щоправда, навряд чи це буде найближчим часом».
• Василь Бурченя

 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: