Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Під час місії ВАО АЕС вивчався досвід інженерних рішень

Наприкінці жовтня заступник головного інженера Рівненської АЕС взяв участь в онлайн-місії підтримки регіонального центру Всесвітньої асоціації організацій, що експлуатують АЕС (ВАО АЕС) за темою: «Аналіз стану обладнання, визначення проблем та їхнє вирішення».

Рівненська АЕС стала єдиною представницею України серед учасників заходу. Заступник головного інженера РАЕС з технології та інжинірингу Вячеслав Стоянов представив власну доповідь, презентувавши таким чином досвід електростанції із вдосконалення процесу управління інформацією щодо конфігурації обладнання. Запроваджена на РАЕС у 2017 році автоматизована система інформування про конфігурацію обладнання станції, яка у 2020 році вдосконалена та перейменована на ПЕК (Поточний Експлуатаційний Контроль), дозволяє здійснювати моніторинг обладнання та своєчасно виявляти невідповідності у роботі обладнання та систем.

Серед питань, що розглядалися учасниками місії, цікавим для РАЕС був досвід впровадження інтерактивних аварійних процедур (СІПО – система інформаційної підтримки оператора); моделювання процесів в активній зоні реактора, значно швидшого за реальні події, для завдань прогнозування та з метою інформаційної підтримки оператора; аналізу ризику виникнення помилки оператора (людський фактор) через велике психоемоційне перенавантаження; моделі віртуального оператора для аналізу та надання оптимальних рішень оператору та для попередження виникнення взаємовиключних процесів.

Корисним, за словами Вячеслава Стоянова, був проєкт Смоленської АЕС з проведення обходів та оглядів робочих місць керівниками вищої ланки. «Зазвичай на нашому підприємстві обходи робочих місць здійснюється щомісяця за окремим графіком. Колеги розвинули цей напрям – тепер керівник приділяє обходам цілий робочий день, впродовж якого має можливість та час для більш детального обходу низки робочих місць, здійснює спостереження за окремими технологічними процесами, в той час на робочому місці керівника працює спеціаліст з резерву на посаду, який склав усі іспити та пройшов стажування. Маємо подвійний виграш – більш якісне проведення обходів та отримання досвіду управління фахівцем-резервістом. На мою думку, цей досвід варто розглянути й у нас, адже такий підхід дозволить всебічно оцінити якість виконання роботи персоналом», – підкреслив В. Стоянов

Обмін досвідом є дієвим інструментом заходів ВАО АЕС для удосконалення роботи з персоналом та підвищення рівня безпеки.

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: