Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

У Здолбунівському районі будують новий храм

В урочищі Гурби неподалік сіл Мости і Зелений Дуб на місці найбільшої в історії УПА баталії із НКВС розпочали  будівництво нового храму.

Про це повідомив Архімандрит Онуфрій Ляда на сторінці у facebook

На початку цього тижня з Божою допомогою благополучно розпочали роботи по заливанню фундаменту нового храму на честь  святителя Спиридона Тримифунтського.

Дякуємо усім, хто долучився і долучається до цієї Боговгодної справи

Нагадаємо:

В Урочищі "Гурби" відбувся найбільший бій в історії Української Повтанської Армії. Це місце пам'яті, слави та відваги українського народу.

 

Саме на Рівненщині зародилася Українська Повстанська армія. Вона стала феноменом для України і світу. Повстанці вели партизанську війну аж 12 (!) років. Натомість у Великодні дні 1944 року на Рівненщині відбулася Гурбинська битва – наймасовіша в історії УПА. Побувати на її місці можна й сьогодні. Цей бій називають спартанським. Адже озброєному до зубів 35-тисячному війську НКВС протистояли приблизно 5 тисяч українських повстанців. Більшовики називали операцію успішною, бо, мовляв, розбили «банду українсько-німецьких націоналістів». А повстанці вважали бій трагічним, але переможним, адже дієздатні сили вдалося зберегти. Сьогодні в урочищі Гурби, на місці наймасовішої в історії УПА битви, діє чоловічий монастир. А пам’ять полеглих вшановують щороку на третій день Великодня

#будівництво 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: