Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

У Рівному відкрили меморіальну дошку Олексі Новаку

У Рівному 24 серпня відкрили меморіальну дошку борцю за Незалежність України Олексі Новаку. Як інформує кореспондентка Суспільного, її встановили на фасаді 4-го корпусу Національного університету водного господарства та природокористування. Він знаходиться на перетині однойменної вулиці Олекси Новака та В'ячеслава Чорновола.

Олекса Новак – уродженець Гощі, науковець, кандидат фізико-математичних наук, громадсько-політичний діяч. Помер у липні 2015-го у віці 83-х років. Він отримав посмертно звання Почесного громадянина Рівного.

На відкриття пам'ятної дошки прийшли його родичі, друзі та керівники міста.

Онук Олекси Новака Ігор Трошин розповів: на патріотичні теми та про політику з дідом спілкувався з дитинства. Коли подорослішав – брав участь в роботі над багатьма його книгами.

"Перед смертю він щиро радів перемозі Революції Гідності, вболівав за перемоги української армії на фронті. Найбільше, що його турбувало – це те, щоб Україна не втратила Незалежність", – додає Ігор Трошин.

У 1988 році у Рівному започаткували Товариство шанувальників української мови. Через деякий час до нього приєднався Олекса Новак, – пригадує рівнянка Мирослава Косарєва.

"На перших наших мітингах я стояла і тремтіла, бо я не належала до таких сміливих жінок. І він помітив це, підійшов до мене і каже: "Що, пані Мирослава, боїтеся?" Кажу: "Так, боюся, міліції повно, що воно буде." А він каже: "Нехай зайди бояться, а ми на своїй землі. Ніколи не бійтеся", – розповіла жінка.

У 2016-му році вулицю Приходька у Рівному декомунізували та назвали на честь Олекси Новака.

#Новак 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: