Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Сарненська стежина до Європи

«Наше місто нікого не залишить байдужим. І часто буває, що, приїхавши сюди на декілька днів, залишаєшся на все життя», – говорять про Сарни ті, для кого вони стали рідними. А ті, хто тут народився і виріс, просто люблять місто. І є за що – воно комфортне, красиве та затишне. І з кожним днем Сарни наближаються до європейського рівня –  будуються зручні дитячі майданчики, облаштовуються дошкільні та шкільні навчальні заклади, ремонтуються дороги, проводяться конкурси та фестивалі. Тобто у мешканців є можливості проявити та реалізувати себе.
Нещодавно – 17 червня – Сарни відзначили своє 134-річчя. Традиція святкувати День міста саме на Трійцю започаткована у 2011-му році.
«Готувалися до святкування активно. Намагалися залучити якомога більше мешканців: хотіли, щоб свято відчули всі: і малята, і дорослі, – розповідає міський голова Світлана Усик. – Першими, як у нас уже склалося, мешканців міста та його гостей вітали дітки – переможці Другого відкритого міського фестивалю-конкурсу молодіжного мистецтва «Спалах талантів». А родзинкою святкувань була музика, яку всім присутнім дарували Духовий оркестр II Галицької бригади Нацгвардії України, місцевий ансамбль «Сім п’ятниць», а також відомі українські виконавці – учасник талант-шоу «Голос країни» Дмитро Самко і гурт «Скрябін».
Гості з інших міст представили на святі свою продукцію. Зокрема, робітниця Марія Мельничук із Івано-Франківська привезла різні види сиру – моцарелу, сулугуні, копчений; студентка Острозької академії Софія Грицевська представила мистецький магазин для дитячої творчості; майстриня народної іграшки Вікторія Кисиленко з Рівного привезла свої поліські лляні ляльки…
«Коли у Сарнах відзначають День міста, – говорить пані Вікторія, – я обов’язково приїжджаю сюди. Привожу свої вироби – ляльки, коники, все те, чим граються діти. В моїх іграшках немає нічого штучного, все лише натуральне. А коники, до речі, роблю на палці – старші люди показують своїм дітям, як на ній скакати, згадуючи власну юність…».
Місто активно розвивається. Як зазначає секретар Сарненської міської ради Тамара Палієнко, головне завдання влади – створити комфортні умови для жителів:
«Приємно, що ми крок за кроком наближаємося до європейського рівня. Навіть колеги з міст-партнерів Республіки Польща – Новий Двур-Гданський та Гміна Длуголенка, – які завітали на наше свято, відзначають тутешні обнови».
Олександра Нагорна

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: