Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Митрополит Епіфаній звершив молебень за Україну в храмі на честь преподобного Серафима Саровського, громада якого нещодавно доєдналася до ПЦУ

Блаженнійший Митрополит Епіфаній, перебуваючи з Першосвятительським візитом на Рівненщині, 25 червня 2022 року відвідав храм на честь преподобного Серафима Саровського, що у селищі Млинів, та звершив молебень за Україну. Громада храму разом із настоятелем нещодавно приєдналася до Православної Церкви України.

Разом із Предстоятелем за богослужінням також молилися митрополит Переяславський і Вишневський Олександр, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, настоятель храму протоієрей Олександр Посільський місцеве й запрошене духовенство та віряни.

Під час відправи лунали молитовні прохання за захисників України, за владу і наш народ та за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини і мирних жителів. Також Блаженнійший Митрополит Епіфаній возніс молитву про звільнення України від нашестя чужинців.

Після молебню Предстоятель помісної Української Православної Церкви звернувся до настоятеля та громади зі словами Першосвятительської проповіді.

«Ми підносимо наші молитви у час великих випробувань, які випали на долю нашого українського народу, але сьогодні ми підносимо ці спільні молитви у вашому храмі, у вашій парафії, яка нещодавно приєдналась до нашої великої родини помісної Української Православної Церкви. Я переконаний, що це ваш свідомий вибір бути в помісній автокефальній Православній Церкві.

Ми прагнемо, щоби в Україні була єдина Церква, щоб всі українці разом єдиним серцем і єдиними устами зверталися до Бога з молитвою. Ми, український народ, як окрема нація, яка має свою незалежну українську державу, знаємо, що згідно канонів кожен окремий народ має мати свою визнану незалежну Православну Церкву.

Ми маємо вже визнану Церкву, у якої є відповідне благословення Вселенського Патріарха, є відповідний документ, який носить назву Томосу. Тому в Україні всі православні будуть з часом в єдиній вже визнаній Православній Церкві України. Це питання тільки часу.

Завжди ми говоримо про відкритість, але ми не тільки декларуємо, а й насправді прагнемо бути в єдності. Ми запрошуємо всіх до діалогу, ми хочемо перегорнути ту минулу сторінку непорозумінь, забути те, що було в минулому і разом з чистого аркушу писати вже нашу сучасну новітню церковну історію, заради нашого спільного блага», – сказав Митрополит Епіфаній.

«Ворог намагається нас знищити, ворог намагається зробити все задля того, щоби ми не існували як окремий український народ, щоб ми не мали своєї незалежної Української держави. Але ми всі разом, згуртувавшись, засвідчили, що будемо до кінця боронити Богом дану нам українську землю. І коли ми з вами зараз збираємось тут, на цьому святому місці, в храмі на молитві, там на сході України в цей час гинуть наші мешканці, гинуть наші новітні герої, військові, які боронять наше мирне небо. Тому сьогодні ми підносимо молитви за наших воїнів, за наших героїв, які не жаліють найдорогоцінніше – це своє життя», – додав Предстоятель.

На завершення Першосвятительського слова Блаженнійший Митрополит Епіфаній побажав, щоб Господь оберігав усю громаду, давав сил та наснаги, щоби в доброму здоров‘ї радіти спільним успіхам.

Настоятель храму висловив вдячність Блаженнійшому Митрополиту Епіфанію за Першосвятительський візит, за батьківську любов, та подарував факсимільне видання Волинського Євангелія XVI століття.

Рівненська єпархія ПЦУ


 

#молебень  #Епіфаній  #ПЦУ 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: