Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Завтра Херсонська область переходить до «червоної» зони. Яка ситуація в інших областях

 Завтра Херсонська область переходить до «червоної» зони. Дві міські лікарні, відведені під лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою, зайняті на 90%. Завантаженість ліжок з киснем на Херсонщині складає 59%. Розгортають додаткові місця в інших медзакладах. Але, за словами керівників лікарень, не вистачає медиків, повідомив  голова Комітету ВР з питань здоров‘я нації Михайло Радуцький.

 Місцева влада за тиждень попередила про те, що регіон може потрапити до «червоної» зони. Як результат, вже декілька днів біля пунктів вакцинації фіксують черги. В мерії визнають, що мешканці «дотягнули до останнього, а тепер побігли вакцинуватись». 

 Ще п’ять областей – Житомирська, Дніпропетровська, Донецька, Запорізька та Харківська – за крок від потрапляння до «червоної» зони. 

Лише у деяких регіонах місцева влада не чекає на погіршення епідситуації, а посилює карантинні обмеження. Наприклад, Харківська область з 10 жовтня запровадила декілька правил: заклади культури працюють за умови того, що зайнято не більше 50% місць, кількість пасажирів у громадському транспорті не перевищує кількості сидячих місць. Загалом на Харківщині на сьогодні ситуація з зайнятістю ліжок у лікарнях стабільна. Завдяки додатковим місцям медзакладів другої хвилі вдалось знизити рівень зайнятості ліжок з киснем з 66% до 64%.  

А інші регіони? Чого чекаємо? Показник нових хворих наблизився до квітневого антирекорду, і ми ще не на вершині піку епідемії, найскладніше очікує нас у листопаді.

За винятком Харківської області, інші регіони-кандидати до «червоної» зони чомусь не поспішають посилювати карантинні обмеження. Хоча всі необхідні повноваження місцева влада отримала. 

У Дніпропетровській області майже повністю зайняте інфекційне відділення обласної лікарні. За останні три доби середня завантаженість ліжок з киснем по регіону зросла з 64% до 67%. 

Схожа ситуація у Житомирській, Запорізькій та Донецькій областях. Інфекційні відділення обласних лікарень майже заповнені. Але завдяки додатковим місцям у закладах другої черги рівень зайнятості ліжок з киснем залишається контрольованим. Між тим, деякі головні лікарі попереджають: якщо навантаження на систему охорони здоров’я продовжить зростати такими ж темпами, може виникнути дефіцит деяких лікарів, зокрема реаніматологів. Це тривожний сигнал, на який варто звернути увагу!  

Водночас, є й інший приклад – Львівська область. Регіон ще не наблизився до «червоної» зони, але вже з 18 жовтня запроваджує обмеження для невакцинованих громадян: вони не зможуть відвідувати заклади громадського харчування, кінотеатри, ТРЦ та масові заходи. 

Чому ж інші області, де критичні епідеміологічні показники, не посилюють карантин? Навіть анонсування обмежень позитивно впливає на кількість бажаючих вакцинуватись! 

Як бачимо, після заяв прем’єр-міністра та міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, які засвідчили готовність влади запроваджувати обмеження для невакцинованих, темпи кампанії з вакцинації значно зросли. За останню добу щеплення від коронавірусу пройшли 165 тис людей.

Парадокс. Головні лікарі інфекційних лікарень по всій Україні називають приблизно схожі цифри: 95% - 97% пацієнтів у реанімаціях невакциновані! Але, як не дивно, багатьох українців мотивує вакцинуватись не ризик опинитись під апаратом штучної вентиляції легень, а заборона відвідувати кінотеатр. 

Втім, байдуже, яким є мотив, головне, що він спрацьовує і рятує.

 Отже, повторюю: місцева влада мусить не вичікувати, а брати на себе відповідальність та приймати непопулярні рішення щодо посилення обмежень. Колись вакцинація стане чимось абсолютно буденним, до чого суспільство звикне – але сьогодні ми маємо спільно пройти цей складний шлях.

#карантин 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: