Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

За минулий тиждень на Рівненщині викрито 22 порушення природоохоронного законодавства

У період з 15 по 21 липня 2021 року державні інспектори Рівненського рибоохоронного патруля зафіксували 22 порушення законодавства у сфері охорони водних біоресурсів. Так, складено 17 протоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства) та 2 – за ч. 4 ст. 85 КупАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову). Оформлено три акти виявлення та вилучення безхазяйного майна.

 «За даний період на порушників накладено 973 грн штрафів. Збитки, завдані рибному господарству України, склали 1 513 грн. Під час проведених рибоохоронних заходів державні інспектори вилучили понад 8 кг водних біоресурсів.  Під час проведених рибоохоронних заходів державні інспектори вилучили 16 од. заборонених знарядь лову», - повідомив керівник Рівненського рибоохоронного патруля Сергій Бондар.

Для прикладу,14 липня державні інспектори Рівненського рибоохоронного патруля на Хрінницькому водосховищі, поблизу с. Товпижин затримали порушника. Чоловік здійснював підводне полювання без посвідчення підводного мисливця. На особу складено протокол про адміністративні правопорушення за ч. 3 ст. 85 КУпАП.

Того ж дня під час обстеження Хрінницького водосховища, поблизу с. Товпижин Дубенського району Рівненської області викрито  місцевого жителя, який за допомогою сітного знаряддя лову здійснював вилов водних біоресурсів. Порушник встиг виловити понад один кг  риби (окунь, плоскирка, плітка та краснопірка). Сума збитків, завданих рибному господарству, склала понад 1 200 грн. На особу складено адміністративний протокол за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справи готуються до передачі в суд для притягнення порушника до відповідальності та відшкодування завданої шкоди. Заборонені знаряддя та водні біоресурси вилучено до рішення суду.

18 липня на березі  того ж водосховища рибпатрульні викрили громадянина, який мав намір здійснити вилов водних біоресурсів забороненим знаряддям – «екраном». Проте, завдяки оперативним діям рибоохоронного патруля, громадянин не вистиг завдати шкоди рибному господарству. На особу було оформлено протокол за ч. 3 ст. 85 КУпАП.

Рівненський рибоохоронний патруль вкотре закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись природоохоронного законодавства. Про порушення правил рибальства та порядку придбання чи збуту риби прохання терміново повідомляти за номером телефонної «гарячої лінії» відомства: (067) 540 53 90.

Довідкова інформація:

Відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства, забороненими знаряддями лову є такі, які не передбачені цими Правилами. Забороняється риболовля із застосуванням вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для підводного полювання), інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих матеріалів, що не передбачені правилами промислового рибальства, а також способом багріння, спорудження гаток та запруд.


Рівненський рибоохоронний патруль

 

#102  #інспекція  #рибальство 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: