Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Вулиці Рівного звільнять від "руського міра"

Близько півсотні вулиць Рівного будуть перейменовані. Змін зазнають ті назви вулиць, які хоч якось пов’язані з Росією. Розпочнуть процес із Костромської, Тувинських добровольців та Вітебської. Комісія з перейменування на своєму засіданні уже запропонувала нові назви, обговорення яких винесуть на позачергову сесію міської ради Рівного, що має відбутися днями.

Андрій Жив’юк, історик:

— У Рівному є 37 вулиць, які так чи інакше можна віднести до поняття «руського міра». Тобто це все те, що пов’язане з російською літературою, культурою, мистецтвом та наукою. Досі будь-який росіянин може сказати, що у Рівному є російська культура і тут його територія. Тому нам потрібно замислитися над тим, чи можуть наші вулиці мати такі назви. Більшість цих назв не має жодного стосунку до Рівного. Колись завойовник таким чином маркував свою територію, щоб позначити свою присутність у Рівному.

На мою думку, наш обласний центр має чимшвидше позбутися цього спадку. Цього не вдалося зробити під час кампанії з декомунізації у 2015–2016 роках. Однак тоді було змінено лише ті назви, які вписувалися у норми цього закону. Коли ж починали говорити про таких діячів, як Пушкін, Достоєвський, Толстой, то закон про декомунізацію до них не можна було застосувати, бо вони жили задовго до радянських часів. Тоді цього не зробили, а почали визначати кращих і гірших російських діячів. З початком війни уже всі зрозуміли, що немає ніяких сортів російських діячів. Вони усі були імперіалістами, великодержавниками та шовіністами. Вони усі бажали бачити Україну поневоленою в складі Росії, тому не можна залишати у Рівному ці маркери «руського міра».

Андрій Шевчук, начальник відділу генплану управління містобудування та архітектури:

— Наше управління ще наприкінці минулого року створило реєстр усіх назв вулиць у Рівному. Так вдалося виокремити ті назви вулиць, які є суперечливими, бо пов’язані з історією Російської імперії та Радянського Союзу. Як тільки комісія з перейменування ухвалить рішення, то будуть підготовлені відповідні накази.

Віктор Шакирзян, секретар міської ради, очолює комісію з перейменування:

— Моя позиція й членів комісії одностайна — «руському міру» в Україні більше немає місця. Усі назви, пов’язані з країною-терористом, яка заливає кров’ю українську землю, мають зникнути назавжди. Тому замість вулиці Костромської буде вулиця Захисників Маріуполя, а замість Тувинських добровольців — Волонтерська, замість Вітебської — Кастуся Калиновського, який є борцем за свободу білоруського народу. Саме його іменем названо добровольчий білоруський батальйон, що стоїть на захисті Києва. За тиждень члени комісії напрацюють пропозиції з перейменування близько 40 вулиць Рівного.

Загалом історики виокремили ще такі вулиці обласного центру, які можуть бути перейменовані: Айвазовського, Блока, Бородіна, Брюллова, Вавилова, Верещагіна, Врубеля, Герцена, Глінки, Декабристів, Достоєвського, Єсеніна, Жуковського, Ковалевської, Короленка, Костромська, Купріна, Курчатова, Кутузова, Лермонтова, Лєскова, Ломоносова, Мендєлєєва, Можайського, Некрасова, Пирогова, Пржевальського, Пушкіна, Рилєєва, Станіславського, Толстого, Тургенєва, Ушинського, Ціолковського, Чайковського, Чебишева та Чехова.

Богдан СЛОНЕЦЬ.

За матеріалом Рівне Вечірнє.


 

#декомунізація 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: