Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Владу Рівного просять зайнятись порятунком Усті та Басового Кута

Міського голову Рівного просять вберегти річку Устю та Басівкутське озеро від забруднення. Як інформує кореспондент Суспільного, під таким колективним зверненням підписалася частина учасників круглого столу, що проходив у Національному університеті водного господарства та природокористування 3 вересня.

У тексті йдеться про створення комунального підприємства, яке буде опікуватися водоймами громади. Цю ідею ініціатори почали пропонувати кілька місяців тому, однак частина депутатів міської ради, у тому числі й ексміський голова, таку пропозицію критикують та пропонують інші підходи.

Джерело Рівне.Суспільне.

Устя і притока
Одна з приток річки Устя протікає неподалік онкологічного центру. Повноводний раніше потічок заріс очеретом і бур'яном.

Рівнянка Віра Подлєсна тут мешкає у приватному будинку і каже, що притока стала схожа на болото.

"До цієї річечки вже дійти не можна. Колись вона була гарна, все було чудово видно до самої Боярки, все чисто було. Хочеться, щоб вона була гарною, щоб можна було до річки підійти, посидіти, щоб луг був, берег, щоб верби росли. Колись в проєкті було, що тут три озерця мало тут бути, одне викопали і на тому зупинилися", – розповіла Суспільному жінка.

Устя: що пропонують науковці
Очищення приток Усті – один з пріоритетів проєкту, розробленого науковцями Національного університету водного господарства та природокористування. Він має на меті зробити чистими річку та Басівкутське озеро.

У деяких притоках вчені зафіксували перевищення нітритного азоту в майже двісті разів.

"Ми оцінили критичний стан поверхневих вод цих потічків і запропонували конкретні заходи, визначили загальну суму, яку потрібно витратити на упорядкування цих потічків – забезпечення покращення кисневого режиму, зменшення надходження сполук. Проєкт приблизно вартістю 1,5 млн грн. Це є сума, яка підйомна для території і громади міста Рівне", – каже завідувач кафедри екології НУВГП, доктор сільськогосподарських наук, професор Микола Клименко.

Депутатів ознайомили з проєктом, але коштів ще не виділяли, – додає вчений.

 

#Устя  #Бісів Кут  #екологія 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: