Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Випадок ботулізму зафіксований на Рівненщині. ОНОВЛЕНО! Чоловік помер

На Рівненщині після вживання м'ясної консерви від ботулізму помер чоловік. Про це 2 вересня Суспільному повідомила лікарка-епідеміолог Рівненського обласного центру контролю та профілактики хвороб Ольга Романчук. Чоловіка госпіталізували з двобічною пневмонією. Це перший випадок у цьому році.

74-річного жителя села Бутове Вараського району спочатку лікували у стаціонарі інфекційного відділення, а потім у реанімації Зарічненської лікарні, – повідомила Ольга Романчук. Першого вересня чоловік помер від ботулізму.

"Він знаходився на лікуванні у важкому стані із супутньою патологією з боку дихальної та серцево-судинної систем і характерними симптомами для ботулізму. Мав порушення зору, опущення повіки, загальну і м'язову слабкість, утруднення дихання та ковтання, зміну голосу, нудоту", – коментує лікарка-епідеміолог.

Ольга Романчук зазначила, що чоловік заразився, з'ївши недоброякісну м'ясну консерву зі свинини домашнього приготування. Діагноз підтвердили в лабораторії особливо небезпечних інфекцій в обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

У лікарню чоловік потрапив 28 серпня. Його спершу госпіталізували в інфекційне відділення, – повідомила завідувачка інфекційного відділення Зарічненської багатопрофільної лікарні Наталія Ковтунович.

"Першопочатково я не могла у нього запідозрити ботулізм. У нього були скарги як на двобічну пневмонію: температура, задишка, кашель, нудота. У хворого не підтвердився COVID, робили методом ПЛР. 31 серпня у нього почали наростати симптоми ботулізму, поставлений клінічний діагноз – ботулізм. У той самий день був введений ботулінічний антитоксин", – коментує Наталія Ковтунович.

У обласному центрі контролю і профілактики хвороб Суспільному уточнили, що на Рівненщині це перший зафіксований випадок ботулізму у 2021 році.

#ботулізм 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: