Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

В обласній філармонії презентували «Сонцеколо»

На сцені органного залу, де переважно звучить класична музика, цього разу лунали фольклорні пісні в новому прочитанні. Учасниці гурту ETNOmix Рівненська обласна філармонія Ріта Рагімова та Світлана Юзюк через колорит неповторної поліської музики та співу знайомили глядачів з річним колом древньої пісенної календарної обрядовості, повідомляється на стоірнці у Фейсбук Рівненська обласна рада

Учасниками дійства стали до півсотні музикантів та співаків – це етногурт «СІЛЬСЬКА МУЗИКА», фольклорний гурт «Веснянка» ЕТНОКУЛЬТУРНИЙ ЦЕНТР Рівненського ПДМ, Академічний камерний оркестр обласної філармонії, музиканти Анатолій Сайчишин та Андрій Ляшук.

На зображенні може бути: 4 людини, люди стоять та у приміщенні

Знайомство з давніми поліськими традиціями відбулося через театралізовану історію. Батько (Дмитро Давидчук) з донькою (Ольга Поліщук) читають книгу «Сонцеколо», зі сторінок якої виринають і оживають фольклорні образи.

Сьогоднішнє дивовижне "Сонцеколо" розбурхало найрізноманітніші думки. Наприклад, як автентичні мелодії, сильні народні голоси, червоні коралі і поліський стрій нагадують про запах Землі, Води, Повітря, Хліба. Ось воно Справжнє. В сучасному наскрізь урбанізованому світі побувати на такому дійстві - то найсильніші ліки. "Назад до основ". Напевне, рано чи пізно кожен над тим замислюється», - поділилася враженнями від побаченого та почутого заступниця директора Рівненської обласної філармонії Руслана Варнава.

За словами директорки філармонії Елеонори Стеценко, проєкт «Сонцеколо» планують повторити на інших концертних майданчиках Рівного, щоб про унікальний поліський колорит та давні обряди дізналися якомога більше людей.

Eleonora Stetsenko

Фото - Анастасія Гнатюк

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: