Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

В Євросоюзі зробили крок до заборони автомобілів на бензині та дизелі

Єврокомісія ухвалила пакет пропозицій, відповідно до яких після 2035 року в Європі буде неможливо придбати автомобілі, які забруднюють повітря викидами СО2.

Джерело ТСН.

У середу, 14 липня, Європейська комісія ухвалила пакет екологічних пропозицій, які, зокрема, передбачають поступове скорочення норми викидів вихлопних газів. Про це повідомляє агентство Аgerpres з посиланням на пресреліз вищого органу виконавчої влади Євросоюзу.

Метою цього “зеленого пакету” є зменшення викидів СО2 на 55% до 2030 року, а до 2050 року - забруднення довкілля оксидом вуглецю має бути зведено до нуля.

"Нинішня економіка викопного палива досягла своїх меж. Нам потрібно рухатися до нової моделі, яка підживлюється інноваціями, чистою енергією та круговою економікою. Ось чому ми визначили, що наша кліматична мета повинна бути не лише політичним прагненням, але і мати юридичну придатність", - сказала президент Єврокомісії Урсула фон дер Лейен.

Пакет пропозицій, прийнятий Європейською комісією, передбачає європейську державну політику щодо клімату, енергетики, землекористування, транспорту та оподаткування. Серед найважливіших положень - зменшення до нуля викидів СО2 у нових автомобілів в Європейському Союзі з 2035 року, що фактично забороняє продаж нових автомобілів на бензині та дизелі від цієї дати.

Щоб пришвидшити перехід на електричні транспортні засоби, виконавчий орган громади запропонував зменшити викиди CO2 на нових автомобілях на 55% з 2030 року порівняно з 2021 роком та на 100% - з 2035 року.

Також буде стимулюватися продаж електромобілів та розвиток необхідної для них інфраструктури. Зокрема, Європейська комісія запропонувала низку законодавчих заходів, які вимагатимуть від держав-членів встановлювати громадські зарядні станції вздовж головних доріг на максимальній відстані 60 кілометрів одна від одної, починаючи з 2025 року.

Як підкреслили в Єврокомісії, усі ці заходи принесуть користь громадянам, зменшивши витрати на енергію та поліпшивши якість повітря. 

#екологія 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: