Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

У Здовбиці вшанували пам`ять повстанців УПА, загиблих у Микитових Ровах

Сімдесят вісім років минуло відтоді, як в урочищі Микитові Рови, що у селі Здовбиця Рівненського району, відбувся бій Здовбицької теренової сотні УПА з НКВСівцями. У березні 1944-го повстанці, намагаючись прорватися до лісу, вступили у нерівний бій.  Тоді у Микитових Ровах полягло понад п’ять десятків повстанців, а вирватися з оточення пощастило лише окремим бійцям УПА.

Щороку наприкінці березня земляки поминають загиблих повстанців. Цьогоріч вже традиційно вшанував їхню світлу пам'ять і голова обласної ради Сергій Кондрачук.

-  Минають роки, десятиліття, століття, а ворог у нас той самий. Але, перебуваючи тут, у Микитових Ровах, ми добре розуміємо: нашу землю ніхто і ніколи у нас не забере. Бо в цій землі лежать наші предки. І ніколи, ні за яких обставин, нащадки мародерів-ординців не здолають нашу надпотужну силу духу, яка кувалася сторіччями, - зазначив Сергій Кондрачук.

До слова, наприкінці минулого року світ побачила книга «Здовбиця 1944-го. Микитові рови», присвячена бою Здовбицької теренової сотні УПА з частинами військ НКВС. З неї можна дізнатися про маловідомі сторінки тих подій.

Рівненська обласна рада


 

#шана  #УПА 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: