Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

У Здолбунові обговорили важливість переробки та сортування відходів

21 липня  у Здолбунівській міській раді відбулась зустріч-круглий стіл на тему «Чисте довкілля – здорове життя: важливість переробки та сортування відходів як запорука екологічної безпеки».

До Здолбунова завітали:

-професорка, докторка сільськогосподарських наук, керівник осередку ГО Всеукраїнської екологічної ліги Алла Прищепа

-професор, доктор економічних наук, керівник ГО «Зелені ініціативи Рівного» Петро Скрипчук -правозахисник, представник правозахисної ГО «Лекс Форум» Юрій Ходаковський

На зустріч із еко-науковцями ми запросили голову Здовбицької громади Тимощук Тетяну Олександрівну та голову Мізоцької громади Похилюка Богдана Юрійовича.

Обговорили спільні шляхи щодо вирішення проблеми переробки відходів у громадах.

Зокрема, піднімалося питання сортування побутових відходів, використання альтернативного палива з твердих відходів, розглянуто міжнародний досвід вирішення проблеми сміття та досвід, який планується впроваджувати у Рівному.

Алла Прищепа наголосила на важливості сортування побутових відходів як складовій забезпечення екологічної безпеки регіону.

Петро Скрипчук виступив з доповіддю про важливість Е-технології переробки відновної біомаси.

Ми повинні зробити все можливе, щоб зменшити обсяги утворення ТПВ та захороненні їх на полігоні, збільшити використання вторинної сировини та зменшити негативний вплив ТПВ на довкілля і здоров’я населення. Однак будь-які технології безсилі перед свідомим ігноруванням сортуванням сміття. Якість поділу сміття залежить від активності і свідомості учасників процесу на всіх етапах. Поділ сміття знаходиться під відповідальністю кожного окремо взятого громадянина країни. Справді, щоб система вибіркового збору сміття приносила очікувані результати, необхідна активна участь кожного, хто викидає сміття.

Владислав Сухляк, міський голова  Здолбунова.

Наприкінці зустрічі Петро Скрипчук продемонстрував результат органічної переробки та утворення гумусу, та подарував голові Здолбунівської громади Владиславу Сухляку саджанець горіху, що щеплений із вишнею.

#переробка  #екологія 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: