Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

У Сарнах навчально-практичний центр готуватиме трактористів на новій сільськогосподарській техніці

На Рівненщині запрацював 28 навчально-практичний центр. Він діятиме на базі Сарненського  професійного аграрного ліцею. В НПЦ навчатимуть спеціалістів за напрямом «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва». 

«Для створення центру Сарненський професійний аграрний ліцей отримав 12 одиниць сучасної техніки. Це трактори, землезбиральні комбайни, машини для внесення міндобрив, зернометач, плуг, сівалки, косарки, очисники вороху. Загальна сума, яка була спрямована на закупівлю сільськогосподарських машин – 7 мільйонів», - розповів голова Рівненської ОДА Віталій Коваль, який взяв участь в урочистому відкритті НПЦ.

Навчально-практичний Центр з підготовки трактористів був створений за активної співпраці Міносвіти, департаменту освіти і науки Рівненської ОДА та місцевої влади, розповідає перший заступник голови ОДА Сергій Подолін: «Фінансування для створення центру було спільним – 60% було виділено державою, а 40%  – з обласного та місцевого бюджетів».

За словами директора департаменту освіти і науки Рівненської ОДА Петра Коржевського, сьогодні набір на спеціальність тракториста – дуже великий, тому завдяки новій техніці навчальний заклад може давати якісніші знання.

«Нарешті молодь має можливість навчатися на сучасній техніці. Оновлення освітнього простору закладів професійної освіти – невід’ємна складова реформи професійної освіти», - каже Петро Коржевський.

Техніка, яку отримав НПЦ, необхідна для проведення всього циклу польових робіт – від оранки до збирання і очистки зерна. 

«В нас була застаріла техніка, якій по 8-12 років», - ділиться враженнями від відкриття НПЦ директор Державного професійного технічно-навчального закладу «Сарненський професійний аграрний ліцей» Микола Морозюк. 

Нагадаємо, місяць тому жовтні в Сарнах відкрив свої двері НПЦ з підготовки автослюсарів. Сьогодні – з навчання трактористів.

Рівненська ОДА

#навчання  #с/г 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: