Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

У полі зору – освіта і спорт

Члени постійних комісій із питань молодіжної політики, фізичної культури і спорту (голова Олег Хомич) та з питань освіти, науки, культури та духовності (голова Світлана Левицька) побували з цією метою у селах Людинь і Берестя Дубровицького району та Катеринівці Сарненського. 

У першому зі згаданих населених пунктів обласні обранці передовсім ознайомилися з облаштуванням спортивного залу, що відкритий там наприкінці минулого року. Цікавилися як якістю будівельних робіт, так і тим, наскільки раціонально використовується новобудова. Як зауважив директор школи Микола Серко, займаються там не лише учні, а й молодь, в тому числі й із сусідніх населених пунктів.

 

Відколи здійснилася мрія місцевих дітей про спортивний зал, закономірно, примножуються і їхні успіхи. Загалом, як із гордістю зазначив директор освітнього закладу, на останньому дзвонику місцевим школярикам він вручить аж 230 грамот за досягнення в навчанні, спорті та ін. І це при тому, що учнів там є лише 212.

 

- Якби в кожному селі був такий спортивний зал, ми мали б здорову націю, - констатував, ознайомившись із новобудовою, директор ОДЮСШ Сергій Шемосюк, котрий теж взяв участь у виїзному засіданні постійних комісій.

 

Водночас Микола Серко попросив сприяння обласних обранців у вирішенні питань, які ще турбують місцевих освітян. Навчальний заклад, зокрема, конче потребує актового залу та незначного розширення будівлі школи, адже діти нині змушені навчатися у дві зміни. Нагальною є й проблема щодо реконструкції котельні. Депутати запевнили, що проаналізують ці питання і на черговому засіданні ухвалять відповідні рекомендації. За словами Олега Хомича, найвірогідніше, що першочергово (уже в цьому році) проситимуть виділити  кошти на реконструкцію котельні, а питання будівництва актової зали та добудови школи рекомендуватимуть виконавчій владі вивчити з перспективою їх вирішення у наступні роки.

 У селі Берестя депутати ознайомилися зі зведенням освітнього закладу, який, як кажуть жителі Дубровиччини, є чи не найгарнішою і найошатнішою будівлею у районі. До слова, раніше місцеві діти мусили займатися навіть у приміщенні колишньої колгоспної контори, адже школа була аварійною. Нині ж до їхніх послуг просторі світлі та сучасні класи. До початку ж вересня планується здати в експлуатацію ще й другу чергу освітнього закладу, що повністю зніме проблему організації навчального процесу.

 Приємно здивувало обласних обранців і побачене в селі Катеринівка Сарненського району. Спортивну залу (12х36 м) у колись занедбаному приміщенні клубу, що був на балансі тамтешньої виправної колонії, облаштовано з мінімальним використанням бюджетних ресурсів: 300 тисяч гривень виділено з районної скарбниці на перекриття даху будівлі та 150 із сільської – для ремонтних робіт. Вражені ентузіазмом сільської громади та її очільників, депутати пообіцяли, що клопотатимуться, аби на умовах співфінансування було виділено кошти з обласної скарбниці на облаштування кількох навчальних класів у згаданій будівлі, а також бібліотеки. Мова про сто тисяч гривень.

 • Світлана Тубіна

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: