Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

У громади має бути батько

 Багато чого думалося тоді,  багато чого й хотілося сказати.  Адже таких, як я, людей, причетних до життя громад усіх рівнів,  було на форумі не один десяток. Хто отримав нагоду, той бодай  коротко поділився своїми радощами, бідами та конкретними й  діловими пропозиціями, як от  міський голова Здолбунова Ігор  Ольшевський. Як голова журі  обласного конкурсу «Краща  посадова особа» під час нагородження переможців я також відверто сказав: «Не втішаймося  владою, а працюймо і виправдовуймо довіру наших людей!».  Бо переконаний, тільки чесним  і сумлінним виконанням обіцяного ми, сьогоднішня влада на  місцях, яку обрали, на яку сподіваються всі громадяни – від  малого до великого, зможемо  подолати економічну й духовну  кризу, а зневіру й розчарування  перетворити на впевненість у  завтрашньому дні.  

У владу прийшли нові люди.  І хотілося, аби очолювані ними  територіальні громади були активними щодо вирішення нагальних питань сьогодення. Простіше  кажучи, хотілося, аби в кожній  громаді був батько, тобто такий  керівник, який здатний повести  за собою людей, організувати їх на  добрі справи. Адже багато років  тільки й чули: «Обрали головою,  а він нічого не робить для нас!».  Цього не повинно бути. Сільські  голови мають так працювати, щоб  кожен мешканець  відчував і бачив, що  в його селі є до кого  звернутися у радості і біді. А сам голова  пам’ятав, що йому довірено булаву, яку в  будь-яку мить люди  можуть відібрати. І  таких голів в області  – 338.

Це ж стосується і  голів районних рад,  міських... Треба показувати приклад  іншим, переймати  досвід, вчитися і досягати результатів.  Саме тому ми запровадили виїзди в  райони керівників  органів місцевого самоврядування, щоб побачити, де і як хто  працює, де є такі напрацювання,  які варто взяти на озброєння  і собі. Сподіваюся, що чимало  запозичили для своєї роботи  голови сільрад, відвідавши села  Кам’янської та Друхівської  сільських рад Березнівського  району. Тут є чому повчитися у  місцевих громад. Вони за власні кошти дороги ремонтують,  прокладають, відкривають нові  дошкільні заклади, упорядковують вулиці, освітлюють їх,  гарно працюють на землі, вирішують питання з паливом, екологією тощо. Конкретно про ці  робочі відвідини, як і інші, що  відбулися останнім часом, писали «Вісті Рівненщини». Тому  лише скажу: якщо голова, пробачте за тавтологію, в голови на  в’язах є, значить, виборці будуть  задоволені і спільно долатимуть  будь-які труднощі. Очолювані  ними села розвиватимуться в  соціальному плані, з них не виїжджатиме молодь, прибавлятиметься дітей, люди будуватимуться, господарюватимуть, тут  не забуватимуть про немічних  та одиноких. Та й такі громади  першими долучатимуться до  інноваційних справ, нових проектів, у тому числі оонівських.  Такі сільради є в Дубровицькому, в Рокитнівському і в інших  районах області.  

Але є й такі, що пасуть задніх. На районному рівні також.  Якщо законодавчий орган хоче  працювати, а виконавчий, скажімо, б’є байдики, то сподіватися  на якісь здобутки важко. Жодна  нарада, семінар, жоден заклик і  прохання не подіють, якщо відсутня елементарна відповідальність перед людьми. А сьогодні  вистачає проблем, з якими зустрічаються звичайні громадяни, і які треба розв’язувати. Особливо – в селах. Селянам треба  допомогти і з обробітком землі,  і з реалізацією вирощеної продукції за прийнятними цінами, і  з працевлаштуванням… До речі,  моя особиста думка щодо землі  така: ринок землі має бути, але  спершу треба підготувати законодавчу базу, провести відповідну підготовчу роботу. Щоб  кожному – від власника землі  до законодавця - було зрозуміло, що й до чого.  

Тож тільки активність, професіоналізм і відповідальність  мають бути в основі праці голів  усіх рівнів, кожного депутата.  Про це й говорили на другому  форумі органів місцевого самоврядування його учасники.  Сподіваюся, що зміни на краще відбуватимуться і в селах, і  в містах. Кому папаха заважка,  нехай злазить з воза.

• Олександр Чуприна,  заступник голови  Рівненської обласної ради  

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: