Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

У Дубенському Свято-Миколаївському монастирі відбувся V Фестиваль духовної музики

2 серпня у Свято-Миколаївському чоловічому монастирі м. Дубно відбувся V Фестиваль духовної музики імені Олега Кривенчука. В цей день до міста прибули прекрасні колективи, які подарували для дубенчан,  хвилини духовного піднесення. 

Цей фестиваль був особливий не тільки цифрою п'ять але і тим, що це перший фестиваль без присутності одного з засновників хору священиків Дубенського благочиння і фестивалю отця Богдана Кецка. Але віримо, що Олег Іванович та отець Богдан, завжди будуть з нами і тим більше там, де лунає духовна музика.

Традиційно відкрив фестиваль хор священиків під керівництвом Сергія Гавриленко, які задали тон усьому концерту.

Цьогоріч вперше участь у фестивалі прийняв народний чоловічий вокальний ансамбль «Передзвін» з міста Львова під керівництвом Василя Долішнього. Колектив зачарував глядачів прекрасним виконанням. 

Цього року географія фестивалю розширилася і ми приймали гостей із нашої столиці. Київ представляв ансамбль «Конкордіум» Київської Православної Богословської академії під керівництвом Світлани Мельниченко. Колектив показав надзвичайно високий рівень виконання.

Вже вдруге у фестивалі приймає участь відомий колектив «Орфей» зі Львова.  Ансамбль так замилував слухачів, що  вони ще довго не відпускали колектив. Усі учасники колективу мають звання Заслужений артист і це справді є відображенням їхньої майстерності. 

Справді фестиваль переступивши п'ятирічний рубіж, має свою історію. Фестиваль це не тільки безпосередньо концерт але велика робота багатьох людей, завдяки котрим є можливим цей захід. Тому щира подяка за підтримку та допомогу архієпископу Рівненському і Острозькому Іларіону, який радо допоміг у проведенні фестивалю. Велика дяка слухачам, без котрих фестиваль не мав би змісту. Дякуємо нашим співорганізаторам Дубенській міській раді, на чолі з міським головою Василем Антонюком. До організації і підтримки долучилися Народний депутат України Олександр Алексійчук. Вперше ми отримали підтримку управління культури і туризму Рівненської ОДА в особі Любові Романюк. Також ми вдячні меценату Рівненської єпархії Мар'яну Годі. Особлива подяка наміснику та братії Свято-Миколаївського монастиря за гостинність та допомогу. Дякую за присутність та підтримку, Тамарі Григорівні Кривенчук.

Думаю, якщо Господь сподобить ми продовжимо розвиватися. А приємною несподіванкою для нас стало те, що на фестиваль завітав голова українського хорового товариства імені Миколи Леонтовича протодиякон Олександр Тарасенко. Сподіваємося, що завдяки його мудрим порадам, фестиваль отримає новий подих.

Ще і ще дякуємо усім причетним!


Рівненська єпархія ПЦУ

 

#ПЦУ  #фестиваль 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: