Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Тракторист-машиніст – найпоширеніша професія на селі

В Олександрійському навчальному відділенні Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості завершили навчанняслухачі, направлені Рівненським міським центром зайнятості, Гощанською, Костопільською районними філіями Рівненського ОЦЗ, Сумською РФ Сумського ОЦЗ та Вознесенською РФ Миколаївського ОЦЗ. Безробітні обрали професію «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії А1», впродовж 7 місяців активно опановували навчальну програму та впевнено склали державну кваліфікаційну атестацію. Куратор групи Віктор Ковальчукзазначає: «У групі всі прагнули якомога більше знань, особливо, під час виробничої практики. Серед найактивніших – Олександр Калінін, Роман Нарижкін, Валентин Шишка, Анатолій Тешкун. Демобілізовані учасники АТО Анатолій Тешкун (Гощанський район) та Євгеній Коваль(м. Рівне)змінили професію на мирну та планують господарювати в особистому селянському господарстві та ТзОВ СГП «Імені Воловікова» відповідно».

Під час робіт біля землі трактор – надійний і незамінний помічник селян. Сьогодні вінне виконує якусь одну роботу: поєднуючись з іншими сільськогосподарськими машинами і знаряддями, він щоразу перетворюється на нову функціональну машину - з плугом він орач,з причепом-транспортний засіб, з комбайном - збиральна машина. Трактор сіє, вносить добрива, жне, викачує воду, корчує дерева, обслуговує ферми... до того ж, він бере безпосередню участь у збиранні різних сільськогосподарських культур. Усе, що вирощується у полі, повинно бути зібрано в короткі терміни, і тракторист-надійний учасник усіх сезонних процесів.

Саме з такою місією сідлають своїх «металевих коней» випускники РЦПТО. Відповідальне ставлення до роботи, добрі професійні знання, ініціативність та оперативність – ось якості слухачів, які оцінили роботодавці під час проходження виробничої практики. ТОВ «Дедденс Агро», ПСГП «Гарант»,ПП «Безвезюк», та ТзОВ СГП «Імені Воловікова» - партнери навчального закладу, які готові надати робочі місця трактористам. Кваліфіковані робітники – справжня знахідка для роботодавців, запорука професійної роботи, цінних практичних навичок та відмінних організаційних і комунікаційних якостей.

Заступник директора РЦПТО ДСЗ Руслана Бодренко зауважила: «Все більшої популярності у нашому регіоні набувають особисті селянські господарства – ОСГ. Це спільне, часто родинне господарювання, в якому кожен учасник виконує свої завдання та відповідає за свою ділянку роботи. Саме такі об’єднання дозволяютьефективнопрацювати в багатьох сферах сільськогогосподарства та забезпечуватипродукцією і послугаминаселення. І саме у ційсферінеобхідніпідготовленіспеціалісти. Майже 30% наших випускниківповертаються в ОСГ вжекваліфікованимиробітниками».

 

 

 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: