Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Тиск на ТВК та підміна списків: перші порушення виборчого законодавства зафіксували у Рівном

Через тиск на територіальну виборчу комісію одна з політсил змушує всупереч законодавству зареєструвати свої списки кандидатів на місцеві вибори.

Порушення виборчого законодавства при реєстрації кандидатів зафіксували у Рівному. Як повідомляє кандидат на міського голову Рівного Ігор Мічуда, одна з політсил – політична партія «Рівне Разом» – при формуванні списків кандидатів порушила статтю 219 Виборчого кодексу, тобто не дотрималася гендерної квоти. При цьому документи подавала в останній день реєстрації – 24 вересня. Попри це, ТВК дозволила політсилі  в цей же день  подати документи повторно і прийняла їх після 22-ї години (прийом документів тривав до півночі). Відповідно до законодавства, зміні виборчих списків мав би передувати повторний з’їзд партії. Скликати його було неможливо після відмови, не порушуючи норм Виборчого кодексу.

Крім того, за свідченням народних депутатів, повторна подача документів супроводжувалася тиском на ТВК. Зокрема, під будівлею комісії увечері 24 вересня зібралися люди спортивної статури. У відповідь була викликана поліція.

Сьогодні о 15:00 має відбутися засідання Територіальної виборчої комісії, на якому має бути прийняте остаточне рішення щодо реєстрації кандидатів. За твердженням юристів, якщо партію допустять до виборів, то це буде грубим порушенням з боку службових осіб (членів ТВК), яке матиме наслідком кримінальну відповідальність.

На засіданні чергуватимуть народні депутати від партії «Слуга Народу» аби не допустити порушення виборчого законодавства та не дати ошукати українців.

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: