Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Свято-Воскресенський Гурбинський монастир на Повстанських могилах

Особливе місце в новітній історії України займає урочище Гурби, що у Здолбунівському районі на Рівненщині. Саме на цьому місці в 1944 році відбувся славетний Гурбенський бій УПА – один із найбільших боїв між вояками Української Повстанської Армії та загонами НКВС.

Відтоді минули роки жорстокого переслідування і винищення навіть згадок про УПА в цілому, а Героїв Гурбенського бою – особливо. Але пам'ять народна зберегла згадку про мужніх воїнів-повстанців, які не жаліючи свого власного життя душу свою поклали за друзів своїх, за віру, волю та незалежність України. Тому місце подвигу звитяжних українських воїнів в Гурбинському лісі стало місцем паломництва тисяч християн і патріотів України, місцем вшанування пам’яті полеглих захисників нашої Батьківщини.

Незважаючи на десятиліття імперського терору, пам’ять про подвиг молодих повстанців, котрі аж до смерті боронили рідну землю, передавалась із вуст в уста, із покоління в покоління – і зберіглася, і посіяла в серцях вдячних нащадків зерно любові до своєї, Богом даної, мови, до своєї землі, до свого народу.

Щоб увіковічнити пам’ять про вояків УПА, свого часу представниками громадськості Рівненщини було прийнято рішення про будівництво в урочищі Гурби Свято-Воскресенського чоловічого монастиря на Повстанських могилах та Пантеону Героїв – учасників Гурбинського бою, в якому перепоховають останки полеглих упівців. Ідею створення Гурбинської обителі було втілено в життя і зараз на цьому історичному місці існує і успішно розвивається при Божому сприянні чоловічий монастир Православної Церкви України.

На даний час знайдено, ексгумовано та перепоховано останки 29 героїв. Скорботний дух меморіального комплексу втілено у скульптурній композиції Божої матері – колоні шести метрів заввишки, яка оберігає повстанців. Також на Гурбах насипано козацькі кургани і встановлено хрести, облаштовано джерело Святої Великомучениці Варвари.

Гурби – це біль, це втрати, але не поразка. Це – звитяга Українського духу і зброї. Це – удар проти рабства народу. Гурби – це приклад для живих. Це – перемога для майбутнього. Ми маємо спільно, разом розбудовувати це місце, де наша молодь може на прикладі реальних людей – вояків УПА, а не абстрактних казкових героїв, – вчитися любові до своєї землі, свого народу.

Братія обителі, закликає всіх, кому не байдужою є історія України та пам'ять про справжніх героїв відвідати Гурби, щоб щирою молитвою, словом правди, богоугодною справою згадати події тої давнини.

Пам’ятаймо заповідь Господню, яку передає нам святий апостол і євангелист Іоан Богослов: «Щоб ми вірували в ім’я Його Сина Ісуса Христа й любили один одного, як Він заповів нам!»

ЗАПРОШУЄМО В ПРОЩУ ДО ДЕРМАНІ ТА ГУРБІВ

З благословення Високопреосвященнійшого Іларіона, архієпископа Рівненського і Острозького

25 червня 2022 р.,в день пам’яті преподобного Онуфрія Великого, паломниць-ким центром «ВОСКРЕСІННЯ» організовується проща до Свято-Онуфріївського храму с. Дермань та до Свято-Воскресенського Гурбинського чоловічого монастиря.

Святкове Богослужіння у Свято-Онуфріївському храмі с. Дермань буде звершуватися за участю архиєреїв та духовенства Православної Церкви України. Під час Літургії паломники зможуть помолитися за мир і перемогу України над ворогом, за наших воїнів та державу, за своїх рідних і близьких.

Також цього дня буде можливість побувати у Свято-Воскресенському Гурбинському чоловічому монастирі, що на Повстанських могилах.

Вартість подорожі 200 грн.

Всі, хто бажає долучитися до нашої духовно-просвітницької прощі, для детальної інформації звертайтеся за телефонами:

097 481 89 20 – протоієрей Миколай Капітула

097 512 76 15 – Паломницький центр «Воскресіння»

#Гурби  #монастир  #УПА 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: