Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Суд визнав вірян УПЦ села Хорів потерпілими у міжконфесійному конфлікті

Релігійна громада УПЦ Петро Павлівської церкви визнана потерпілою. Таке рішення виніс Острозький районний суд. Про це повідомляє пресслужба Рівненської єпархії УПЦ.

29 вересня відбулося засідання Острозького районного суду на якому розглядали скаргу від релігійної громади УПЦ села Хорів Острозького благочиння, щодо бездіяльності слідчої, яка відмовила у визнанні релігійної громади УПЦ потерпілою стороною у міжконфесійному конфлікті, розпочатому представниками ПЦУ.

Острозький суд заслухав свідків цієї справи і зобов‘язав визнати вірян УПЦ потерпілою стороною у церковному конфлікті.

Також суд визнав і ряд інших правопорушень, вчинених релігійною громадою ПЦУ : вдалася до підробки документів на основі яких здійснила перереєстрацію через яку релігійну громаду УПЦ виключено з ЄДР; розпалювала релігійну ворожнечу; вдалася до неодноразового силового захоплення культової споруди, яка є пам‘яткою архітектури.

«Рішення суду є законним. Воно захищає конституційні права, як кожної людини, так і громади в цілому та підтверджує, що відносно нашої громади вчинені правопорушення. Відповідно релігійна громада буде надалі відстоювати свої права на вільне сповідуванні своєї віри і ніхто силою не має права змушувати її змінювати конфесійну приналежність», – правозахисниця Раїса Дмитренко.

РІВНЕ. Голос Церкви. Офіційна сторінка Рівненської єпархії УПЦ 


 

#УПЦ  #ПЦУ  #суд 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: