Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Стратегія - на ліквідацію?

Без пологового відділення може  залишитися частина віддалених сіл  Рокитнівського району, народжуваність у яких ще донедавна була гордістю України.

За президентства Януковича в північних районах Рівненщини, зокрема і в кількох селах Рокитнівського району, було збудовано кілька нових сучасних шкіл. Тодішня влада, хоча нині її дуже критикують, була вимушена це робити, бо в північних районах нашої області народжувалося стільки дітей, як ніде в жодному іншому регіоні країни. Високими показниками народжуваності на Рівненщині завдячували жителям саме північних районів області, які до всього цього ще загальноукраїнську статистику народжуваності поліпшували. Тоді ж було капітально відремонтовано і пологове відділення в с. Березове, бо тут була своя специфіка. Віддаленість окремих сіл району від райцентру Рокитне складає майже 200 кілометрів, часто з дуже поганими дорогами. Очевидно, саме з цієї причини свого часу  було прийнято рішення наблизити цю медичну допомогу до людей, відкривши тут пологове відділення.  Але навряд чи хтось міг подумати про те, що пологове відділення в Березовому доведеться закрити, бо воно, мовляв, не відповідає сучасним вимогам Національної служби здоров’я і, взагалі, не вписується в стратегію розвитку Служби. То, може, просто зробити так, щоб відділення відповідало цим вимогам?..

А як бути з місцевими вагітними жінками, які хочуть народжувати? Влада натомість гарантує  їм право вибору, де вони можуть народжувати – у районному центрі, в Сарнах чи в Рівному.  Зважаючи ж на віддаленість до відповідних медичних закладів, можна припустити, що більшості тамтешніх жінок доведеться народжувати… у дорозі.

• Василь Бурченя

Каментарі:

Віктор Мініч, голова Рокитнівської райдержадміністрації : 

- Поки що утримаюся від будь-яких коментарів із цього приводу.На даний час ми шукаємо шляхи вирішення проблеми, маємовпевненість, що рухаємося в правильному напрямку, хоча проблема дуже складна.

 

Анатолій Герасимчук,

керуючий справами Рокитнівської райради:

- Позиція райради ще не напрацьована. Скажу чесно, що в депутатського корпусу були наміри ліквідувати це відділення, але коли депутатська комісія виїхала на місце і вивчила це питання,то в більшості депутатів думка змінилася. Зрозуміло, що є багато питань і щодо обладнання, і щодо забезпечення спеціалістами цього відділення,оскільки ці моменти не відповідають сучасним вимогам. Зрозуміло, що 1 квітнязаклад перестане фінансувати Національна служба здоров’я. Його треба приєднувати до пологового відділення №1 при Рокитнівській ЦРЛ. І тут не треба говорити про те, що таким чином ми хочемо зберегти пологове відділення в ЦРЛ.  Жінки сьогодні їдуть народжувати в Сарни, Рівне, а система побудована так, що гроші ходять за пацієнтом, тобто поїхала жінка народжувати, скажімо,у  Рівне, в перинатальний центр, і кошти теж пішли туди. З іншого боку - праві і жителі сіл Березове, Дроздинь, Старе Село, Вежиця, Переходичі, Глинне, Познань, які народжують своїх діток саме в половому відділенні в Березовому і які мають побоювання, що їх у Рокитне не довезуть.  У минулому році таких пологів тут було 180, були роки, що було й по три сотні.  Я більш ніж переконаний, що якщо рішення про ліквідацію пологового відділення в Березовому буде винесене на сесію райради, то депутати його не підтримають. Очевидно, що нам доведеться чекати того часу, коли буде створено Березівську ОТГ з центром у Березовому. Якщо нова громада захоче зберегти пологове відділення, бо терапевтичне вона вже втратила,  то вона це зробить. А ось звідки фінансуватиметься відділення до того часу, – то є велике питання.

 

Олег Костюк,

головний лікар Рокитнівської ЦРЛ:  

- Пологове відділення №2, що знаходиться , в с. Березове, не відповідає вимогам Національної служби здоров’я, відтак і фінансуватися нею не буде. Служба ставить низку вимог щодо якості медичного обслуговування, які ми в цьому відділенні фізично не можемо забезпечити. Нині там немає навіть лікаря-гінеколога. Маємо такий рудимент старої медицини в районі, і треба разом вирішувати, що з цим робити далі. Треба усвідомлювати, що пологове відділення – це планова допомога, тобто породілля має звернутися в заклад заздалегідь, а не, умовно кажучи, за годину до родів. Тобто побоювання, що когось там не встигнуть довезти є абсолютно безпідставні.Ми розуміємо, що подальша робота цього відділення – це більше питаннясоціальне, і його треба вирішувати. Минулого року там народилося 180 діток. Ми шукаємо шляхи вирішення цього питання, бо однозначного і одномоментного рішення цієї проблеми немає.

 

Микола Баланович,

Березівський сільський голова:

- Я переконаний, що після того, як депутати райради побували в нас, пологове відділення закривати ніхто не буде. Села, які воно обслуговує, знаходяться дуже далеко від райцентру.Пологове відділення в нас має бути.

 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: