Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

«Сподобалися небайдужі молоді люди, яким завтра будувати нашу незалежну державу»

Пересвідчитися в тому, що у найстарішому навчальному закладі України – Національному університеті «Острозька академія» – навчаються молоді інтелектуали, яким під силу змінити життя в країні, й було метою поїздки Олега Червонюка до древнього Острога.

– В Острозькій академії ми не просто даємо знання, вміння і навички, – зазначив ректор академії Ігор Пасічник, – а формуємо українського інтелігента, українську еліту.

Переконатися в цьому Олег Червонюк зміг на зустрічі зі спудеями. Їх запитання до підприємця стосувалися різних сфер – і як він заробив перший мільйон, і що потрібно зробити для того, щоб Україна стала процвітаючою державою, і як підвищити економічний потенціал регіону, і чи можливо відродити льонарство на Рівненщині, і що таке ефективний бізнесмен, і як подолати безробіття та багато інших.

Для власника льонокомбінату було нескладно вести діалог зі студентами, адже й сам є молодою людиною. А тому, що зумів за короткий час стати успішним бізнесменом, завдячує своїй наполегливості, вмінню не відступати перед труднощами та плідній  праці.

 – До своєї мети я йшов поступово, крок за кроком, – поділився секретом успіху Олег Червонюк. – Малим мені батьки не хотіли купувати велосипед, переживаючи за мою безпеку, хоча відмовкою було те, що немає грошей. Так за рік я наскладав 72 карбованці, збираючи пляшки, щоб купити двоколісний транспорт. Напевно, звідти йде коріння успіху. Ти ставиш ціль – і її досягаєш. Коли почав їздити в різні країни за товаром і спостерігав, як інші роблять гроші, вирішив і собі спробувати. Спочатку створив у Хмельницькому швейне підприємство, пізніше трикотажне, й справа пішла. А питання, чому одні стають багатими, а інші ні – філософське. Я, наприклад, ніколи не маю грошей, бо тільки вони з’являються, вкладаю їх у виробництво, у бізнес. Нині ми на льонокомбінаті відроджуємо виробництво тканини в Україні, вкладаючи чималі кошти. Але хочу наголосити, що вернуться вони нескоро. Та мені подобається сам процес, мені це цікаво, я цим живу. Й від нас самих залежить, в якій державі ми житимемо далі. Не варто сподіватися на чужі гроші та чужий розум. Із зарубіжними країнами ми повинні співпрацювати, купувати в них обладнання, але працювати необхідно на своїй землі, дбати про неї, думати про своїх дітей, що ми їм залишимо. Іншого бути не може.

Ігор Пасічник на зустрічі зазначив, що давно мріяв зустрітися з Олегом Червонюком, адже до цього часу вважав, що на Рівненщині саме Пасічник єдиний, хто щось відроджує. Але от з’явилася заповзята людина, яка підняла з руїн Рівненський льонокомбінат. «Ви мій конкурент, – пожартував Ігор Демидович, пригадуючи, як починав сам. – Коли я приїхав до Острога і подивився на ті руїни, які нам пропонували і на яких треба було відродити Острозьку академію – зруйновані приміщення, жодного стола, жодного стільця, жодної книжки і жодного викладача, — трохи розгубився. Але рук не опустив, і на базі тієї руїни ми створили університет, який тепер увійшов у десяток найкращих університетів України, університет, з яким бажають укласти угоди найкращі навчальні заклади Європи».

Надзвичайно цікавою була й екскурсія, яку провів для рівненського гостя Ігор Пасічник. Зокрема Олег Червонюк відвідав Центр вивчення духовної спадщини Острозької академії, університетський храм преподобного Федора Острозького, переглянув колекцію стародруків і рідкісних книг, відвідав підземелля колишнього монастирського костелу, підземну картинну галерею, віртуальну бібліотеку й залишився дуже задоволений побаченим.

А ще ректор розповів, що в країнах Європи та Америки зустрічі студентів із успішними бізнесменами відбуваються дуже часто. Та, сказати по правді, успішних особистостей, котрі самі себе зробили, в Україні зовсім небагато. І добре, що на Рівненщині з’явилася людина, яка на власному досвіді продемонструвала, що при бажанні багато можна зробити. Цей досвід є дуже позитивним для студентів. На згадку про зустріч Ігор Пасічник подарував Олегу Червонюку енциклопедичне видання «Острозька академія».

Бізнесмен також дав деякі рекомендації спудеям, з надією, що вони ними скористаються в недалекому майбутньому. А ще наголосив, що в захопленні і від закладу, і від студентів. Задоволеними зустріччю залишилися й спудеї, адже почерпнули багато корисного, що вже незабаром може стати їм у нагоді.

• Ольга Дем’янчук

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: