Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Сьогодні у Рівному пройшов фестиваль стародавніх човнів

У Рівному пройшов Фестиваль стародавніх човнів. У ньому взяли участь близько сотні учасників, – повідомив організатор фестивалю Юрій Ойцюсь. На фестивалі провели різні змагання на човнах, а також майстер-класи з ковальства, гончарства та письма за давньоруською технологією.

У неділю, 1 серпня на Басівкутському водосховищі у Рівному провели Фестиваль прадавніх човнів. У ньому взяли участь близько ста учасників з Чернівців, Чернігова, Мелітополя, Одеси, Кривого Рога, Києва, Дніпра та з інших міст України.

Джерело Рівне.Суспільне.

Організатор фестивалю, керівник клубу історичної реконструкції "Оствиця" Юрій Ойцюсь розповів Суспільному: цьогоріч експромтом провели ритуальне поховання на дракарі згідно зі скандинавським звичаєм.

"Також відбулися змагання на човнах – стрільба з човнів по цілях, які знаходяться на березі, безпосередньо лучний турнір, боївка, стройова підготовка. Провели майстер-класи: коваль був, гончар, медовар, письмо було, позумент, плетіння, створення свічок", – сказав Юрій Ойцюсь.

Змагання зі стрільби з човна по мішенях на березі, за словами організатора, є лише на Оствиці.

Наступного разу, – зазначив керівник клубу, планують провести дні живої історії замість фестивалю ярмаркового типу. До цього залучать реконструкторів з інших клубів історичної реконструкції.

Довідково:
У липні 2020-го у Рівному попри карантин та зливу на Басівкутському водосховищі пройшов Фестиваль прадавніх човнів. У ньому взяли участь реконструктори з кількох областей.
відвідувачів на фестиваль не пустили через карантинні обмеження, але провели для них онлайн-трансляцію.
На фестивалі веслярі з Рівненщини, Чернівеччини та Житомирщини змагалися у перегонах. переміг рівненький дракар "Гунгнір".

#Оствиця  #фестиваль 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: