Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Скандальний рівненський прокурор Таргоній оскаржив догану у Верховному суді

Скандальному рівненському прокурору Андрію Таргонію, який здобув славу через те, що у 2014-му році його за краватку тягнув покійний координатор "Правого сектору" Західної України Олександр Музичко, вдалось оскаржити догану у Верховному суді. 

Як повідомляє 368.media, догану Таргонію винесли ще у 2018-му році при тодішньому генпрокурорі Юрію Луценку, за те, що він, перебуваючи у відпустці, сидів біля обвинуваченого у криміналі та його адвоката у Демидівському районному суді та при цьому представлявся "прокурором по криміналу". 

15 вересня 2018 року кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів наклала на Андрія Таргонія дисциплінарне стягнення у вигляді догани. Прокурор оскаржив її у Верховному суді. 

У березні цього року Верховний суд прийняв рішення на його користь. У рішенні йдеться, що присутність прокурора на судовому засіданні в якості вільного слухача не заборонена законом. 

Суд встановив, що згідно з аудіозаписами із судового засідання в Демидівському суді, представником потерпілої озвучено клопотання головуючому судді з`ясувати, в якому статусі у судовому засіданні перебуває Таргоній, який згідно з звукозаписом, дослівно "представляється працівником прокуратури Рівненської області", а тому представник потерпілої у кримінальному провадженні просив суддю з`ясувати, на якій стороні в судовому засіданні він перебуває, акцентуючи увагу на тому, щоб суддя з`ясувала дослівно мову представника потерпілої. 

На запитання судді, чи має Таргоній повноваження у даному провадженні він відповів: 

Ваша честь, я дійсно прокурор по криміналу. На даний час я перебуваю у щорічній черговій відпустці, і в даному судовому засіданні я є слухачем. Мені цікаво як Ви проводите судові слухання, мені імпонує Ваш стиль судового розгляду, і я переймаю від Вас досвід. 

Нагадаємо, улітку 2019 року Андрія Таргонія також покарали за приховування нарахованої заробітної плати унаслідок поновлення на посаді. Тоді його на рік позбавили права підвищуватися на службі в органах прокуратури.

Нині Андрій Таргоній працює у Березнівському відділі Сарненської прокуратури, де був поновлений у кінці 2017 року. 

 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: