Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Сейсмологічні показники навколо Рівненської АЕС – у межах норми

23 вересня поточного року о 6:17 за київським часом на території Тернопільської області України зафіксовано землетрус магнітудою 4,3. За оперативною оцінкою та офіційною інформацією цеху радіаційної безпеки Рівненської АЕС землетрус не мав впливу на стан ядерної та радіаційної безпеки РАЕС.

Відповідно до повідомлення Головного центру спеціального контролю Державного космічного агентства України землетрус стався на глибині 6 км. Відстань від епіцентру землетрусу до Рівненської АЕС –267 км, а до ХАЕС –162 км. З 2015 року на РАЕС діє система сейсмічних спостережень, яка в автоматичному режимі реєструє події природного й техногенного характеру, зокрема землетруси та ядерні випробування. За 8 місяців 2021 року системою сейсмічних спостережень РАЕС зареєстровано більше 2000 сейсмічних подій.

За словами заступника начальника цеху радіаційної безпеки РАЕС Олександра Романенка, сейсмометри встановлені на території постів контролю АСКРС в п’яти свердловинах глибиною 30-90 метрів у селах Волинської області – Старий Чорторийськ і Костюхнівка та в селах Вараського району – Сопачів і Полиці й в місті-супутнику РАЕС. Один поверхневий сейсмометр розташований на промисловому майданчику електростанції. Система сейсмоспостережень в автоматичному режимі реєструє та локалізує всі значущі коливання земної поверхні.

«Сейсмомоніторинг у зоні спостереження АЕС є вимогою МАГАТЕ та надає інформацію для вивчення джерел можливих місцевих землетрусів задля забезпечення безпечної та надійної роботи електростанції. 23 вересня сейсмологічні показники, зафіксовані системою спостережень на майданчику Рівненської АЕС, не перевищували значень, що визначені вимогами до сейсмостійкого проєктування та оцінки сейсмічної безпеки енергоблоків атомних станцій», – наголосив Олександр Романенко.

Зокрема, після події на АЕС «Фукусіма-Дайічі», ядерна спільнота провела додаткову оцінку безпеки АЕС при зовнішніх екстремальних природних впливах. На Рівненській АЕС була проведена цільова переоцінка безпеки енергоблоків, так звані стрес-тести. Виконання «постфукусімських» заходів є превентивними заходами для виключення можливості виникнення аварій та водночас їхня реалізація підвищує безпеку енергоблоків РАЕС.

До слова, максимальний сейсмічний вплив на промисловому майданчику РАЕС було зафіксовано 24 вересня 2016 внаслідок землетрусу магнітудою 5.7 у зоні Вранча (Румунія). Розрахункова інтенсивність від землетрусу склала до 0.9 бала за шкалою МСК-64 при максимальний розрахунковому землетрусі – 6 балів.

#РАЕС  #землетрус 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: