Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

СБУ заблокувала активи всіх компаній із санкційного списку РНБО

Служба безпеки України заблокувала активи всіх 174 «контрабандних компаній». Раніше юридичні особи та підприємства були внесені до санкційного списку РНБО.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

«З ініціативи СБУ всім 174 юридичним особам-фігурантам санкційних списків РНБО заблоковані активи. 20 підприємствам, до яких застосовано санкції, зупинено дію дозволів на брокерську діяльність, п’яти – зупинено дозволи на експлуатацію митних складів, а три підприємства виключені з переліку місць доставки», – йдеться в повідомленні.

За перші шість місяців 2021 року СБУ вилучила предметів контрабанди та виявила порушень митних правил на 207,6 млн грн. Вилучення відбувалися в межах 53 досудових розслідувань. Серед предметів контрабанди – зброя, заборонені речовини, деревина, культурні цінності тощо.

За даними відомства, СБУ попередила контрабанду культурних цінностей в ЄС, організовану групою контрабандистів, які переправляли «товар» іноземним замовникам через міжнародний поштовий сервіс, вказуючи в деклараціях недостовірну інформацію.

Була вилучена колекція предметів старовини майже мільйон доларів США. 

Співробітники СБУ викрили членів злочинної організації, які займалися незаконним придбанням, видобутком, переробкою і збутом бурштину в країни Близького Сходу та Східної Азії.

Під час проведених 67 обшуків в Києві, Рівненській та Київській областях вилучено понад 1 тонну бурштину-сирцю, майже 500 кг готових виробів з бурштину, обладнання для обробки, 130 тисяч доларів і 30 тисяч євро готівкою, чорнові записи за обсягами незаконного бізнесу і клієнтів.

В рамках протидії корупції на митному кордоні СБУ почала 33 досудових розслідування. Зараз 40 особам повідомлено про підозру.

Про підозри повідомили в.о. начальника Східної митниці, начальнику управління забезпечення протидії митним правопорушенням цієї ж митниці, начальнику МП «Лисичанськ» і його заступнику, які в складі організованої групи налагодили систематичне вимагання й отримання неправомірної вигоди.

За перше півріччя були накладені штрафи на 18,7 млн ??гривень за контрабанду, і 1,08 млрд гривень додаткового мита, які порушники повинні сплатити до держбюджету.

Також повідомлено про підозру трьом працівникам одного з прикордонних пунктів Житомирського прикордонного загону, які «кришували» незаконне переправлення з Республіки Білорусь тютюнові вироби. Продукцію ввозили в Україну через так званий «зелений кордон» у межах Сарненського району Рівненської області.

З початку 2021 року судові вироки отримали 10 посадовців Держприкордонслужби, митних і контролюючих органів.

#СБУ  #контрабанда 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: