Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Рівненська громада отримає оновлений Статут

Чинний Статут датований 2001 роком та має численні зміни до нього у вигляді розрізнених рішень. До того ж, Рівне територіально стало більшим. До міста приєднався новий суб’єкт місцевого самоврядування – смт.Квасилів. Саме для врегулювання та узгодження таких змін потрібен якісний Статут міста та інші інструменти громадської участі.

Над головним документом громади з березня цього року працювала робоча група у складі експертів проекту Ради Європи, депутатів, представників громадського сектору, спеціалістів Рівненської міської ради та її виконавчого комітету.

Запропонований документ враховує зміни у законодавстві, вимоги та виклики, які постають нині перед місцевим самоврядуванням. Передбачені нові інструменти діалогу влади та громади.

Статут складатиметься з 12 розділів. Особливої уваги заслуговують розділи, де прописані форми безпосередньої участі територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення, участь дітей та молоді у місцевому самоврядуванні, є новий розділ, у якому регламентується робота старости.

- Я дуже вдячний усім, хто долучився до створення оновленого Статуту, особливо, експертам Максиму Лацибі та Максиму Лукінюку, які були делеговані проектом Ради Європи, а також фахівцям виконавчих органів, громадським активістам, - наголосив міський голова Олександр Третяк.

Невдовзі документ буде доступний широкому загалу, відбудуться публічні консультації, щоби Статут був максимально відпрацьований перед винесенням його на сесію Рівнеради.

#статут  #громада 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: