Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Рівненська АЕС здійснила передачу відходів АЕС на переробку та захоронення

На виконання Закону України «Про поводження з радіоактивними відходами» та відповідно до Стратегії поводження з радіоактивними відходами в Україні Рівненська АЕС здійснила передачу відходів АЕС на переробку та захоронення до державного спеціалізованого підприємства «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами» (ДСП ЦППРВ) в зоні відчуження Чорнобильської АЕС.

Цьому передувала значна робота багатьох спеціалістів ДП НАЕК «Енергоатом, ВП «Аварійно-технічний центр», ДСП ЦППРВ, ДСП «Чорнобильська АЕС» та ВП «Рівненської АЕС», яка полягала у вирішенні складних інженерних завдань, пошуку нестандартних рішень, повній характеризації радіоактивних відходів за фізико-хімічними параметрами, розробці відповідних технічних документів, обґрунтуваннях безпеки, які пройшли експертизу фахівцями ДНТЦ ЯРБ та погодження Держатомрегулювання, укладенні договорів, ретельному плануванні робіт.

Усі ці завдання були успішно виконані фахівцями вказаних підприємств, і дозволили розпочати процес передачі радіоактивних відходів на захоронення до спеціалізованої організації. Відсьогодні такі операції стануть буденністю виробничої діяльності Рівненської АЕС.

«Надійна багатобар’єрна ізоляція радіоактивних відходів АЕС у спеціальних сховищах повністю виключає негативний вплив на населення та навколишнє середовище та дозволяє атомній енергетиці залишатися безпечною та чистою низьковуглецевою енергією майбутнього», – відзначив заступник начальника цеху по поводженню з радіоактивними відходами РАЕС Володимир Горбунов.

РАЕС

#РАЕС 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: