Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Рівненська АЕС закупила для медиків мобільний ШВЛ

Карета швидкої медичного пункту Рівненської АЕС отримала сучасний портативний апарат для штучної вентиляції легень (ШВЛ) американського виробництва.

Обладнання закуплене за рішенням штабу РАЕС з проведення карантинних заходів щодо запобігання COVID-19 під головуванням генерального директора електростанції Павла Павлишина.

Апарат «Newport НТ70 Plus» (Medtronic) від Covidien llc. (США) вартістю понад 670 тисяч гривень встановлено у кареті швидкої допомоги здоровпункту Рівненської АЕС. Як зазначила начальник відділу охорони здоров’я служби охорони праці РАЕС Наталія Кучерук, обладнання застосовуватиметься лікарями анестезіологами-реаніматологами та медсестрами, які здійснюють транспортування та супровід пацієнтів до медичних закладів обласного та республіканського рівнів, відповідно до договору між Рівненською АЕС та Вараською багатопрофільною лікарнею.

Перед запуском устаткування відбувся курс навчання для медичного персоналу. Про специфікацію обладнання, його збірку та експлуатацію медикам розповів представник фірми-виробника Дмитро Кравчук. Універсальний апарат можна застосовувати в кареті швидкої допомоги, стаціонарних, польових та екстремальних умовах, як для малюків вагою від 5 кілограмів, так і для дорослих.

Вбудована система батарей забезпечує до 10 годин автономної роботи, а завдяки мікропоршневому компресору обладнання не потребує зовнішнього джерела надходження скрапленого газу. Апарат має корпус з ручкою для транспортування і зручний дисплей для управління, вологостійкий та сертифікований для міжнародних перевезень. Він обладнаний основними дихальними режимами щодо об’єму та тиску, інвазивною і неінвазивною вентиляцією та підтримує позитивний тиск наприкінці видиху», – прокоментував Дмитро Кравчук.

Такий мобільний апарат штучної вентиляції легень сьогодні є надважливим для потреб лікарів міста-супутника РАЕС. За словами завідуючої відділенням анестезіології з палатами інтенсивної терапії Вараської багатопрофільної лікарні Тетяни Луцик, якісні апарати ШВЛ для медичного закладу нині в катастрофічному дефіциті.

«Кожна лінійка апаратів ШВЛ потребує технічної грамотності, тому ми проходимо навчання щодо користування новим обладнанням. Американська гілка апаратів ШВЛ – це надійне обладнання, перевірене часом, яке сьогодні активно використовується у світі, зокрема, військовими медиками. До цього ми використовували двоконтурні апарати ШВЛ, тоді як цей є одноконтурним, – зауважила Тетяна Луцик. – Апарати ШВЛ в наших операційних – застарілі, окрім однієї моделі, але й вона є досить габаритною та стаціонарною. У палатах інтенсивної терапії у нас є лише три якісні апарати ШВЛ виробництва «Hamilton» та «Raphael», два з яких можна застосовувати стаціонарно і тільки один – портативний. На відміну від «Hamilton», новий мобільний «Newport» оснащений неінвазивною вентиляцією, що розширює можливості медиків. Цей апарат нині є надзвичайно актуальним для нас, він незамінний у лікуванні пацієнтів у важкому стані, з пораненням і травмою грудної клітини, патологією легень, пневмонією, зокрема викликаною CОVID-19».


Рівненська АЕС

 

#РАЕС  #ШВЛ 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: