Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Рівненська АЕС готова до роботи в осінньо-зимовий період 2021-2022 років

На Рівненській АЕС з 25 по 28 жовтня працювала комісія з перевірки готовності електростанції до роботи в осінньо-зимовий період (ОЗП) 2021-2022 років, за результатами якої визначено попередній стан готовності підприємства до несення зимових навантажень.

Для роботи об’єктів Рівненської АЕС в умовах сезонного зниження температури з квітня поточного року на підприємстві та його об’єктах впроваджувався 151 організаційно-технічний захід, на реалізацію яких передбачено 4,6 млн гривень. Серед них: заходи з підготовки технологічного, електротехнічного обладнання, внутрішніх систем опалення, тепловодопостачання, вентиляції, освітлення, підземних комунікацій, засобів пожежогасіння, підготовки персоналу, підготовки будівель та споруд, що включає їхнє утеплення, скління та відновлення покрівель, забезпечення матеріально-технічними ресурсами.

За словами начальника виробничо-технічної служби РАЕС Юрія Гутника, вже наприкінці вересня у запланованих обсягах виконано 100% організаційно-технічних заходів. 

«Основні кошти були скеровані на заміну покрівель, скління приміщень будівель та споруд. Значний обсяг робіт також виконано цехом теплових і підземних комунікацій з капітального ремонту трубопроводів тепло-, водопостачання», – відзначив атомник.

На Рівненській АЕС оцінку виконання усіх заходів, спрямованих на підготовку обладнання, будівель, споруд та персоналу до надійної та безпечної роботи в ОЗП, проводила комісія у складі представників дирекції з нагляду за безпекою (ДНБ) НАЕК «Енергоатом», ХАЕС та держінспектора західного регіону Державної інспекції з енергетичного нагляду України.

Під час інспекційного обстеження перевірено основні підрозділи електростанції такі, як турбінні та реакторні цехи, електричний та хімічний цехи, цех теплової автоматики та вимірювань, цех радіаційної безпеки, управління з питань аварійної готовності та реагування, відкриті розподільчі пристрої РАЕС. Також здійснено обстеження пуско-резервного котла. До слова, надійна робота РАЕС взимку важлива й для міста-супутника та с. Заболоття, оскільки електростанція здійснює їхнє тепло- та водозабезпечення.

«Згідно висновків комісії РАЕС готова до роботи в ОЗП 2021-2022 років, що викладено у відповідному акті. Виявлені зауваження не впливають на готовність до ОЗП та електростанцією будуть розроблені необхідні заходи щодо їх усунення. Остаточне рішення буде прийняте центральною комісією експлуатуючої організації», – озвучив висновки роботи комісії начальник відділу нагляду за ядерною, радіаційною безпекою та екологією ДНБ НАЕК «Енергоатом» Володимир Кравченко.

#РАЕС 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: