Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Презентували нову локацію для відпочинку

Оновлене, можна навіть сказати елітне, місце відпочинку «Шлях» минулого тижня презентували лісівники ДП «Дубенський лісгосп» у Верхівському лісництві, що на Острожчині. Рівненщина отримала ще одну комфортну територію, ретельно продуману для якісного відпочинку на природі. Тут облаштували спортивні майданчики, встановили дитячі гойдалки, сучасні альтанки для відпочинку, пісочницю для дітей та мангал для дорослих. У цій локації  приємно бувати і в спеку, і в дощ, бо для цього створено абсолютно всі умови.

Важливо, що у час, коли діє заборона на відвідування лісових масивів, лісівники дбають, аби громадяни мали можливість порелаксувати на природі, тому ремонтують та відкривають місця відпочинку у різних куточках Рівненщини.
За словами начальника Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства Віталія Суховича, цьогоріч в області лісівники відкриють 5 сучасних рекреаційних пунктів. Таким чином, за кілька років уся територія нашої області буде покрита чудовими місцями для релаксу.


Презентація нової локації для відпочинку стала першим пунктом у порядку денному виїзної колегії обласного управління лісового та мисливського господарства за участі начальника Рівненської обласної військової адміністрації Віталія Коваля.
Після цього учасники колегії та запрошені переїхали до Верхівського розсадника, який знаходиться неподалік місця відпочинку «Шлях», і ознайомилися з умовами вирощування садивного матеріалу в закритих коробах. Тут треба наголосити, що рівненські лісівники давно практикують і постійно удосконалюють цей напрям роботи, завдяки чому область не закуповує сіянці і саджанці за межами, а, нав­паки, реалізує його іншим господарствам, заробляючи на цьому. Садивний матеріал вирощують у комфортних умовах із застосуванням штучного зрошення, затіняючої сітки тощо. Лісівники Рівненщини хочуть осучаснити увесь цикл, зауважив Віталій Сухович. Економія людських ресурсів, з його слів, є одним із пріоритетів в умовах воєнного стану.

Дрова різані, дрова колоті – усе для клієнта
Не секрет, що нинішня зима буде доволі складна в плані забезпечення теплоносіями. А тому готуватися до неї і купувати дрова заздалегідь закликають лісівники Рівненщини.
– Ми проаналізували запаси і потреби у дров’яній деревині населення та підприємств по всіх районах області, – зауважив начальник Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства Віталій Сухович. – Нині держлісгоспи працюють над питанням збільшення об’ємів заготівлі, щоб забезпечити потребу у дровах населення та підприємств, які надають послуги з опалення бюджетним установам та закладам соціальної сфери. Проблем з сировиною не буде. Однак прохання до всіх купувати завчасно, щоб не було ажіотажу восени.


Придбати дрова паливні можна у всіх лісництвах державних підприємств Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства.
Уся інформація щодо відповідальних осіб та цін на дрова для населення у розрізі лісництв розміщена на офіційних сторінках держлісгоспів у мережі Фейсбук.
А для забезпечених і заклопотаних справами споживачів у лісгоспі пропонують суперсучасну послугу – не просто колоди, а вже колоті дрова. І тут ніяк не обійтися без дровокольного комплексу «Тайфун» R400 JOY. Це, знаєте, як у супермаркеті – не просто картопля, а вже помита, так і тут. До речі, як нам розповіли на території садиби Дубенського лісгоспу, де постійно працює два дровокольні комплекси, за зміну одним комплексом можна поколоти понад 10 кубів дров. Це дуже непоганий результат. Такі дровоколи тепер є у більшості лісгоспів області.

«Harvester» і «Forwarder» – солодка парочка для роботи
Дубенський лісгосп – одне з провідних підприємств галузі, де завжди першими запроваджували новації. Тут вже кілька років поспіль використовують високопродуктивну спецтехніку для заготівлі та вивезення деревини. «Harvester» і «Forwarder» – це така собі солодка парочка, два механізми, які працюють у парі. Перший самостійно заготовляє і розкрижовує лісопродукцію, а другий збирає продукцію і вантажить її на себе. Раніше для виконання цих робіт задіювали цілу бригаду людей, а сьогодні достатньо лише двох.


– Вони в парі працюють, і таким чином об’єм заготівлі в них відбувається лише двома людьми, це в рази підвищує продуктивність праці й вирішує проблему з кадрами, бо людей нині катастрофічно не вистачає – пояснив директор Дубенського лісгоспу
Олег Юркевич.
Після застосування цієї технології старший майстер уже на складі має обміряти деревину, визначити клас якості і прочіпувати.
Схожа техніка працює на Рівненщині ще в двох лісгоспах, повідомив начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Віталій Сухович.
«Ми всі розуміємо, що сьогодні відбувається в державі. Вважаємо,  що треба переходити на механізовані види робіт, адже є проблеми з робочою силою. Багато наших працівників служать в теробороні.  Лісівники області усіляко допомагають Збройним Силам України», – пояснив Віталій Сухович.


Начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль додав, що механізована робота також зменшує кількість відходів під час заготівлі деревини. Відтак вважає доцільним переймати досвід розвинених країн, які давно застосовують таку техніку.
«Ці два автомобілі заготовляють майже 120 кубів лісу і можуть  зробити це за зміну. І плюс цієї техніки, що вона високопродуктивна. І легко робити облік. Фактично офіційний контроль над спилом лісу тут набагато легше робити. Ми йдемо до продуктивності праці. Від екстенсивності до продуктивності», – зазначив Віталій Коваль.
Ознайомилися учасники колегії і з роботою подрібнювача гілок ARPAL180. Дуже хороший механізм. Не завжди і не всюди є потреба його використовувати, але це приклад так званого безвідходного або ж ощадного виробництва, коли крім ділової деревини і дров, відходи, які, як правило, спалюють або ж залишають перегнивати, можна перебити на щепу і реалізувати для покупців.
Наприкінці роботи колегії відбулося пленарне засідання, на якому було підсумовано роботу лісівничої галузі у 1 півріччі нинішнього року, як кажуть, уже мовою цифр і фактів.
• Василь Бурченя

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: