Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Правоохоронці виявили «ботоферму», з якої здійснювали DDoS-атаки на підприємства Рівненщини

За процесуального керівництва Рівненської обласної прокуратури слідчими Управління СБ в Рівненській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом несанкціонованого функціонування мережі апаратно-програмних комплексів (ч.2 ст. 361 КК України).

У ході слідства встановлено, що зазначені АПК використовуються, як «ботоферми» для незаконної підміни телефонного трафіку з метою переадресації дзвінків для їх подальшої анонімізації, а також для анонімного створення акаунтів в соціальних мережах для розповсюдження фейкової інформації на шкоду авторитету та державній безпеці України (поширення хибних повідомлень про мінування, здійснення спеціальних інформаційних акцій в інтересах іноземних держав).

 Для функціонування «ботоферм» зловмисники використовували, крім українських, також SIM-картки іноземних мобільних операторів (у т.ч. Російської Федерації).

10 серпня правоохоронцями проведено санкціонований обшук в одному з населених пунктів Радомишльського району Житомирської області, під час якого виявлено та вилучено обладнання, яке використовувалося для протиправної діяльності: 9 VoIP шлюзів на 32 порти кожен, та понад 4 200 сім-карток мобільних операторів зв‘язку.

Наразі вирішується питання про накладення арешту на це майно, а також встановлюються особи, причетні до протиправної діяльності.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.


Рівненська обласна прокуратура

#СБУ  #прокуратура  #102  #ботоферма 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: