Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Поштові марки стали... дефіцитом?

Та ось минає місяць, як відправники листів занепокоїлися: у поштових відділеннях  дефіцитом стали марки малих номіналів. Відтак  ті листи, що потребують додаткової оплати, нічим у відділеннях зв’язку “доукомплектувати”.  А вклеювати дорожчі марки, звісно, авторам листів не вигідно, тим паче, коли цих листів – не один і не два. Тож і  виникло запитання: звідкіля ця проблема? Дехто почав запідозрювати поштовиків у намаганні  заробити на клієнтах, інші  вдалися  до ще глибшого “буріння”. Аби з’ясувати,  що й до чого, довелося пройтися  відділеннями зв’язку обласного центру та завітати в Рівненську дирекцію УДППЗ “Укрпошта”.

У відділенні зв’язку № 28 біля віконечка, де відправляють пошту, вишикувалася черга. Одна з клієнток  попросила в працівниці відділення марки номіналом 30 копійок для відправки значної кількості листів своєї організації. Натомість  почула відповідь: стільки таких марок  зараз немає. І пояснювалося:  це тимчасова проблема, яка виникла через подорожчання марок, невчасне постачання нових і  покупців-оптовиків від установ та організацій, які скупили марки  малих номіналів. Який же вихід?

- Проблеми з марками як такої я не бачу, - каже завідувачка відділенням Світлана Левчук. – Всі потреби клієнтів ми задовольняємо. Хоча кілька днів таких було, коли з марками малих номіналів перебої таки існували. Нині надійшли марковані конверти, які всі  непорозуміння знімають.

І радить споживачам  добре вивчити тарифи, щоб краще орієнтуватися у цій справі та не створювати ажіотажу.

У відділенні зв’язку №13 Рівного на запитання, чи  існують проблеми з марками малих номіналів, відповіли також ствердно. Але тут  уже мають марковані конверти.

Не бачать приводу для паніки і  в Рівненській дирекції УДППЗ “Укрпошта”. Зокрема заступник директора з питань технології надання  послуг  Любов Бунь пояснила:

- Просто відбулася зміна тарифів. Якщо, наприклад, донедавна лист вагою до двадцяти грамів вартував півтори гривні, то тепер – гривня і вісімдесят копійок. Є в достатній кількості марковані конверти, є художні марки, марки більших номіналів. А  винні передовсім представники організацій, які напередодні новорічних і різдвяних свят  скупили велику кількість марок малих номіналів. Ми впевнені, що все стане на свої місця. З постачальником – київським “Поліграф-Сервісом” - ми укладаємо відповідні угоди на постачання продукції.

Наразі, пояснили поштарі, на листах від організацій, що потребують додаткової оплати, замість марки малого номіналу ставиться відповідний штамп. А фізичним особам слід пам’ятати про марковані конверти.

Юрій Береза

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: