Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Підсумки нерестової кампанії 2021 від Рівненського рибоохоронного патруля

З першого квітня по 30 червня 2021 року на водоймах Рівненської області тривала нерестова заборона. Державні інспектори Рівненського рибоохоронного патруля посилено контролювали водні об’єкти.

Так, не зважаючи на карантинні обмеження державні інспектори здійснили 12 рибоохоронних рейдів. Участь у рейдах окрім рибпатрульних брали громадські інспектори, працівники поліції, прикордонники та громадські активісти.

В результаті цих рибоохоронних заходів було виявлено 215 порушень правил рибальства. У браконьєрів та в знаряддях лову, власники якого не встановлені вилучено 160,7 кг водних біоресурсів. У порушників вилучено 31 од. заборонених знарядь лову, загальною довжиною 663 метрів та згідно актів виявлення та вилучення майна, власники якого не встановлені вилучено 145 од. знарядь лову, загальною довжиною 4 685 метри. Також затримано 2 транспортних засоби.

«Сума збитків, завданих рибному господарству, які було зафіксовано у нерестовий період 2021 року склала 10 965 грн. Накладено штрафів 16 456 грн.», - повідомив Начальник Рівненського рибоохоронного патруля Сергій Бондар.

В деяких районах переважна більшість порушень була зафіксована тоді, коли рибалки лише знаходились на березі водойми чи тільки виходили на воду та ще не встигли виловити біоресурси. Відповідно, кількість порушень є значною, але сума збитків – мінімальна.

Крім того, під час нересту для допомоги мешканцям водойм було здійснено заходи з виготовлення та встановлення нерестових гнізд. Потреба встановлювати штучні нерестовища виникає там, де дуже малий рівень рослинності та відсутні природні нерестові площі. Такі гнізда допомагають рибі розмножуватись. Вони утримують ікру на однаковій глибині з рівнем води. Таким чином ікринкам дають якомога більше шансів на життя.

 Одним з заходів, що допоміг віднереститися водним біоресурсам у Хрінницькому водосховищі стало дотримання відповідних рівнів води. Рівненський рибоохоронний патруль є членом міжвідомчої комісії щодо безаварійного пропуску весняної повені та дотримання режимів роботи водосховища. На одному з засідань було визначено оптимальний рівень води на Хрінницькому водосховищі з метою недопущення осушення нерестових ділянок та їх площ. Це допомогло рибі відкласти ікру в квітні, коли спостерігався значний осушливий період.

Ще однією важливою екологічною ініціативою, підтриманою Рівненським рибпатрулем стало прибирання берегів водойм. До рибоохоронців також долучалися громадські активісти, небайдужі рибалки та навіть школярі. Спільними зусиллями було прибрано сотні метрів берегів та вивезено декілька причепів зі сміттям. Прибирання берегів попереджає потрапляння сміття у воду, а це в свою чергу рятує мешканців водойм. Адже щорічно сміття у наших водах стає більше, а це повільно знищує екосистему річок та морів.

«Дотримання рибалками правил є надзвичайно важливим під час нересту. Адже він відіграє важливу роль у відтворенні природних ресурсів та підтриманні сталих запасів риби. Кожен громадянин повинен починати з себе та не порушувати правил рибальства, а також інформувати про виявлені порушення», - наголосив Начальник управління.

Нерест 2021 закінчився, але співробітники Рівненський рибоохоронного патруля продовжують патрулювати волинські водойми, контролювати процес зариблення водних об’єктів, боротися з браконьєрством та моніторити екологічний стан водойм. Рівненський рибпатруль закликає громадян бути відповідальними, дотримуватись Правил рибальства та долучатись до спільних рейдів. Якщо ви помітили порушення - прохання оперативно повідомляти на телефон «гарячої лінії» відомства: 067-540-53-90.

#102  #інспекція 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: