Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

«Окопні» свічки від тараканівських джур зігріватимуть наших захисників

Вихованці патріотичного гуртка «Джура» із Тараканівської громади на чолі з наставницею Оленою Петрук започаткували спільну справу – виготовляють «окопні» свічки. За їх допомогою можна освітити бліндаж, зігрітись чи, навіть підсушити одяг. До того ж, вони не бояться дощу й вологи, гріють навіть у вітряну погоду.

 «Такою свічкою можна врятувати життя людей у підвалах, які залишилися без електро- та газопостачання. Підсушити одяг, зігрітися чи приготувати їжу. Одна така свічка в бляшанці може горіти від 2 до 5 годин. Отож, це незамінна річ на фронті для кожного», розповідає на своїй фейсбук-сторінці керівниця гуртка Олена Петрук.

Процес виготовлення не є складним. «Окопні» свічки роблять у металевій тарі з-під консервів. Тришаровий гофрований картон ріжуть на смужки, скручують та вкладають у бляшанки. Парафін та віск переплавляють, після чого заливають у вже підготовлені місткості з картоном.

 

Лише за перші два дні роботи над свічками діти переробили 2 мішечки воску. Як результат – мають готових 90 окопних свічок. Та на цьому не зупиняються. На сьогодні є потреба у парафіні, воску та гофрованому картоні.

Дубенська РДА


 

#допомога 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: