Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Незадовго до Святвечора у Сарненській міській раді встановили дідуха

Незадовго до Святвечора представники Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Рівненської області встановили в Сарненській міській раді дідуха. Це подарунок до Різдва Христового мешканцям Сарненської громади. Першому представили символ урожаю, добробуту, духовного життя українців Сарненському міському голові Руслану Серпенінову.

- Встановлення дідуха - це давній обряд, що засвідчує, з якою шаною та повагою ставилися пращури до свого родоводу. Безперечно, маємо популяризувати автентичність, традиції нашого поліського краю, - каже Руслан Серпенінов.

До створення величного дідуха доклали зусиль багато членів Товариства охорони пам’яток історії та культури, а особливо представники жіночої секції «Берегиня». Вони займаються відтворенням давніх українських ремесел: ткацтва, вишивання, виготовлення оберегів... Саме ці майстрині у 2019 році засіяли та зібрали врожай жита для виготовлення цього та інших снопів і майже півтора місяця займались кропіткою працею над подарунком для Сарненської громади.

Після свят різдвяну прикрасу передадуть до Сарненського історико-етнографічного музею. Такий же, лише дещо більший за висотою та розмірами, оберіг встановили на центральному майдані у Рівному.


Сарненська міська рада. 

#Дідух  #Різдво 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: