Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Неоголошена інспекція МАГАТЕ підтвердила дотримання міжнародних гарантій на Рівненській АЕС

На Рівненській АЕС відбулася неоголошена інспекція Міжнародного агентства з атомної енергії, що здійснює контроль щодо застосування гарантій до ядерного матеріалу в межах Угоди між Україною та МАГАТЕ відповідно до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

Планові та неоголошені інспекції є різновидами перевірок МАГАТЕ. Основна відмінність між ними полягає у тому, що напередодні неоголошеної перевірки АЕС не попереджена про візит чи його мету. Перевірка здійснювалася інспекторами Агентства за участю головного спеціаліста – державного інспектора Інспекції з ядерної безпеки на РАЕС Віталія Малютяка та спеціалістів відділу ядерної безпеки електростанції.

Інспекція відбулася з метою перевірки відсутності незаявленого ядерного матеріалу та незаявленої ядерної діяльності, а також готовності електростанції до надання допуску до об’єкта впродовж двогодинного часового проміжку після прибуття інспекторів. Фахівці здійснили перевірку сховища свіжого ядерного палива енергоблоків №№3, 4 Рівненської АЕС. За словами начальника відділу ядерної безпеки РАЕС Вадима Бориса, усі роботи виконано успішно: вчасно, у повному обсязі та без зауважень.

За матеріалом сайту РАЕС

#РАЕС  #МАГАТЕ  #перевірка 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: