Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Не відчинив двері – залишився з теплом

За невчасну сплату тарифів за тепло та борги працівники ТОВ «Рівнетеплоенерго» почали обмежувати мешканців у теплопостачанні. Стартували із багатоквартирних будинків на вулиці Макарова, 56, у Рівному,  завчасно попередивши боржників за три робочих дні, як того вимагає закон. Однак від них – жодної  реакції.
Керівник теплової інспекції «Рівнетеплоенерго» Олександр Лазаренко тримає в руках зошит, у якому «галочками» позначено, хто і скільки заборгував. Так, одні квартири заборгували підприємству 43 тисячі, інші – 32, а ще хтось – 10 тисяч гривень…
«Ми заходимо в під’їзди і тимчасово обмежуємо споживання тепла, – говорить пан Олександр. – Деякі квартири вже встигли частково погасити заборгованості, а деякі хочуть укласти угоду із «Рівнетеплоенерго» про реструктуризацію. Реструктуризація – це розтермінування виплати. Однак обмежуємо тільки там, де є можливість це зробити. Адже в деяких будинках немає можливості обмежити постачання тепла, тому справи передаються до суду. Звичайно, нам шкода людей, але нехай вони теж думають про те, що і ми маємо виплачувати зарплати працівникам, і за послуги теж маємо платити…».
Фактично це перший будинок, в якому розпочали вимикати тепло. Спочатку планували на відключення інший, але його мешканці встигли вчасно виплатити заборгованість. А от мешканці будинку на Макарова заборгували підприємству 188 тисяч гривень.
Тож йдемо із працівниками «Рівнетеплоенерго» по квартирах боржників і намагаємося обмежити їм тепло. Зустрічаємо першого із них – жителя одного із під’їздів Леоніда. Чоловік пояснює, що лише вчора повернувся додому і готовий виплачувати борг.
 «То що, ви прийшли до нас тепло відмикати? – питає пан Леонід. – Я зараз перебуваю на військовій службі, повернувся додому у відпустку. Дружина за тепло платила в минулому місяці. А раніше у мене не було можливості заплатити – не мав роботи. Зараз робота є, і ми помаленьку почали оплачувати свою заборгованість. А хіба у мене є вибір?! Знаю, що в мене борг десь 20 тисяч гривень. Заплачу».
Тож квартиру Леоніда вирішили не обмежувати у теплопостачанні.
Йдемо далі. А далі – у квартирах двері не відчиняють. Стукаємо в двері – мовчать. І їм опалення теж не обмежи­ли, адже обмежити без власника неможливо – шафи, в яких знаходяться крани, замкнені. А ключі від шафи – у тих же власників квартири. Оскільки це їхня приватна власність, іншим людям їх відкривати не дозволяє закон.
«Якщо люди не відчинятимуть – не зможемо відключити. То вони будуть ховатися, а ми будемо ловити. Будемо ввечері приходити. Ключі також є у голови ОСББ. Але вона поки що їх нам не надала – спантеличена кількістю журналістів», – каже Олександр Лазаренко.
Йдемо в наступну квартиру – там також не відчиняють двері, але шафа не замкнена. Тому тут обмеження таки відбулося.
Продовжуємо обхід. Наступні двері нам відчиняє пані Оксана. Розповідає, що готова платити, якщо «Рівнетеплоенерго» правильно перерахує заборгованість
 «До мене приходив контролер, який має мені перерахувати заборгованість, бо мені виписали занадто велику суму, – зазначає жінка. – Якщо у мене і є заборгованість, то гривень 700 – це максимум. І досі чекаю на рахунок, щоб знати, скільки мені заплатити. Зрозумійте, я ж не проти того, щоб розрахуватися, але не можу добитися від «Рівнетеплоенерго», щоб мені правильно перерахували цю заборгованість».
У результаті – теплопостачання їй також не обмежили.
«Мешканці міста серед зими просто можуть опинитися без опалення, якщо боржники не сплатять свої рахунки, – застерігає речниця ТОВ «Рівнетеплоенерго» Світлана Сирота. – Закон України дозволяє обмежити надання послуги споживачам за заборгованість. При цьому в законі не обумовлена конкретна сума цієї заборгованості ТОВ «Рівнетеплоенерго». Тож теплова інспекція вирішила обмежити послугу тим боржникам, у яких заборгованість від 5 тисяч і вище. Так, у п’яти квартир у цьому будинку, яким ми маємо обмежити теплопостачання, заборгованість перевищує 100 тисяч гривень. Обмеження послуги буде припинено після того, як люди погасять заборгованості, або ж після укладення договору. Це вже обумовлюється індивідуально з мешканцями квартир. Головне – виплачувати, адже траплялися випадки, коли людина укладала договір про розтермінування, вносила початкову суму, а потім припиняла оплату. В такому випадку договір вважається недійсним.
На сьогодні заборгованість населення Рівного перевищує 100 мільйонів гривень. Це дуже велика сума. Якщо цього місяця рівняни знову матимуть великі борги, то ТОВ «Рівнетеплоенерго» вже ніяким чином не зможе вплинути на цю ситуацію, і «Нафтогаз» просто перекриє газ. Тоді опалення ні в кого не буде».
Олександра Нагорна

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: