На Рівненщині правоохоронці викрили зловмисників, які продавали гуманітарну допомогу, призначену військовим

Злочинну схему з незаконного використання товарів гуманітарної допомоги для військовослужбовців припинили 23 серпня. Під час санкціонованих обшуків поліцейські вилучили понад 136 бронежилетів та плит до них, іншу волонтерську допомогу, яку ділки не встигли продати.

Викрили зловмисників у квітні цьогоріч. У рамках кримінального провадження слідчі слідчого управління за оперативного супроводу працівників УСР в Рівненській області, УСБ України, та УКР ГУНП в Рівненській області та погодження прокуратури встановили, що мешканці Рівненської області організували незаконну схему збуту гуманітарної допомоги, яка надходила в Україну від країн-донорів для стримування і відсічі збройної агресії росії. Однак, ділки її реалізовували, щоб збагатитися. Аби замаскувати злочинну діяльність - оформляли документи через підконтрольні їм благодійні фонди та громадські організації Рівненської області.

У рамках кримінального провадження за фактом реалізації (продажу) товарів гуманітарної допомоги з метою отримання прибутку, вчиненому у значному розмірі, за попередньою змовою групою осіб, під час воєнного стану, за місцями проживань фігурантів, у їх транспортних засобах та на складських приміщеннях було проведено 38 санкціонованих обшуків, під час яких правоохоронці вилучили докази їхньої злочинної діяльності. Зокрема: 136 бронежилетів, 64 захисні плити, плитоноски, захисні шоломи, корпус гранати «Ф-1» із запалом, турнікети, елементи форменого одягу, 83 коробки з одягом, 30 спальних мішків, 33 термоковдри, продукти харчування, 300 сухпайків, засоби гігієни, 16 коробок із медпрепаратами, підроблені печатки, документи громадських та благодійних організацій, 11 транспортних засобів, майже 450 тисяч гривень, банківські картки, комп’ютерну техніку, мобільні телефони, чорнові записи.

Слідчі слідчого управління за погодження прокуратури повідомили про підозру у скоєнні злочину, передбаченого частиною 3 статті 201-2 КК України, сімом фігурантам, віком від 22-х до 59-ти років.

Наразі трьом фігурантам обрано запобіжні заходи: одному – тримання під вартою із правом внесення застави, двом — цілодобовий домашній арешт. Рішення відносно іще чотирьох підозрюваних — суд прийматиме сьогодні.

За скоєне підозрюваним може загрожувати позбавленням волі на строк до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Відділ комунікації поліції в Рівненській області