Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

На Рівненщини помітили рідкісну тварину з Червоної книги

Рідкісну рись нещодавно помітили на території Рівненського природного заповідника. Про це повідомили на сторінці WWF-Україна (Всесвітній фонд природи) портал 0362.ua.

Зафіксувати її вдалося завдяки фотопастці, яку встановили на території заповідника. Як зазначають захисники природи, ці кадри – унікальні. Адже тваринка занесена до Червоної книги України, а також оберігається Червоним списком МСОП, CITES та Бернською конвенцією.

Щоб переконатися, що це наша нічна хижачка на фото, працівники заповідника дослідили місцевість та виявили сліди, які і підтвердили здогадки.

 

Знаєте, хто це щойно промайнув перед вами? Рідкісна рись! ???? І щоб цих рисей могло бігати в українських лісах більше — вже завтра бігти будемо ми! Команда WWF-Україна долучилася до забігу KIND Challenge заради збереження рисі в нашій країні. Підтримати нашу команду можна тут ?? https://kindchallenge.net/user/5fc64bff17a9bd0007786d38 і ми будемо за це дуже вдячні! ???? А тепер розповімо вам трохи більше про цю красуню. Вона з Полісся. Можливо, ви бачите лише незрозумілі плямки, але повірте, ця рись дійсно красуня і для науковців ці рідкісні кадри — справжні скарби! Світлини були зроблені фотопасткою на території Рівненського природного заповідника Nature Reserve Rivnenskyi Щоб переконатися, що це наша нічна хижачка на фото, працівники дослідили місцевість та виявили сліди, які і підтвердили здогадки. На відміну від своєї карпатської родички, яка ховається високо у горах та скелях, рись з Полісся знаходить прихисток у важкодоступних лісах та заболочених рівнинах. Отримати фотознімок цієї кішки, дізнатися скільки особин проживає на певній території та іншу важливу для науковців інформацію часом можна лише завдяки фотопасткам. Адже рись потаємна і дуже обережна тварина і намагається триматися подалі від людей ???? Тому мета нашої програми “Врятуємо рись” і забігу зокрема — збільшити мережу фотопасток, що допоможе нам не лише краще вивчати нашу червонокнижну хижачку, але і пропонувати кращі заходи для її охорони. Тож, підтримайте нашу команду та долучайтеся до збереження рисі в Україні! https://kindchallenge.net/user/5fc64bff17a9bd0007786d38 Програму “Врятуємо рись” в Україні також підтримує WWF Polska, Єврокомісія та бренд Моршинська #ВрятуємоРись #COCO #EuroLargeCarnivores #wwfмоніторинг

Posted by WWF-Україна on Friday, December 18, 2020

Рись євразійська – жителька Полісся. На відміну від своєї карпатської родички, яка ховається високо у горах та скелях, рись з Полісся знаходить прихисток у важкодоступних лісах та заболочених рівнинах. Отримати фото цієї кішки, дізнатися скільки особин проживає на певній території та іншу важливу для науковців інформацію часом можна лише завдяки фотопасткам. Адже рись потаємна і дуже обережна тварина і намагається триматися подалі від людей, зазначають на сторінці фонду.

Якщо бажаєте допомогти захисникам природи зберегти рись, можете зробити пожертву тут.

На меті у фонду:

  1. Розширити мережу фотопасток для дослідження рисі в Карпатах і на Поліссі.
  2. Забезпечити експертів WWF необхідним екіпіруванням для моніторингових експедицій.
  3. Придбати потужний дрон, аби дослідити важкодоступні для людини оселища рисі.

#Червона книга України 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: