Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

На Рівненщині почали діяти суворі заборони на ловлю риби

Нерест - це особливий та вкрай важливий період в житті водних біоресурсів, це період їх відтворення. Потужний природний інстинкт нересту стає у риб головним, він приглушує рефлекси самозбереження. В цей час риба може стати легкою здобиччю для браконьєрів.

Тому, повідомляє Рівненський рибоохоронний патруль, для збереження рибних запасів, щороку вводиться нерестова заборона, так Рівненським рибоохоронним патрулем було видано відповідний наказ від 27 березня 2023 року № 17-ОД «Про затвердження періоду нересту водних біоресурсів та меж нерестовищ у рибогосподарських водних об’єктах, підконтрольних Рівненському рибоохоронному патрулю на 2023 рік», з наказом можна ознайомитися за посиланням: http://rv.darg.gov.ua/files/12/nerest_2023_rv.PDF

Так, відповідно до наказу затверджено наступні періоди нересту водних біоресурсів:

- з 01 квітня по 20 травня - на річках області та їх кореневих водах;

- з 01 квітня по 10 червня – на озерах, водосховищах;

- з 01 квітня по 30 червня - в придаткових водах річок.

Під час нерестового періоду на нерестовищах лов водних біоресурсів заборонено, в т.ч. з берега.

Відповідно до нових Правил любительського та спортивного рибальства, під час нересту дозволяється виключно любительське рибальство гачковими знаряддями (добування) вилову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою.

Рибалити можна з берега поза межами нерестовищ (межі визначені у наказі). Забороняється здійснювати вилов будь якими інишими знаряддями або засобами лову.

Також заборонено пересування всіх транспортних засобів чи моторних суден у заборонених місцях, у період нересту, на нерестовищах (за винятком установлених суднових ходів), за винятком суден, які використовуються органами рибоохорони та іншими уповноваженими органами державної влади.

За порушення Правил рибальства особа несе адміністративну або кримінальну відповідальність. Сума штрафів за порушення Правил рибальства сягає до 51 000 грн. або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів лову та всього добутого.

Рівненський рибоохоронний патруль закликає суворо дотримуватись встановлених норм законодавства особливо під час нересту. Адже на скільки вдало пройде нерест від того й буде залежати кількісне та видове біорізноманіття водних біоресурсів в наших водоймах.

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: