Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

На Хмельниччині СБУ ліквідувала чергову схему підробки міжнародних COVID-свідоцтв про вакцинацію


Контррозвідники СБУ блокували діяльність групи осіб, які вносили неправдивих відомостей про вакцинацію в електронну систему охорони здоров’я «eHealth». Крім того зловмисники підробляли міжнародні COVID-свідоцтва.

Організували протиправну схему двоє підприємців з Хмельницького, власники туристичної агенції, які працевлаштовували громадян за кордоном.

Як додаткову опцію, вони пропонували своїм клієнтам турфірми швидке виготовлення «сертифікатів про вакцинацію». Також задокументовано, що послугами зловмисників користувались колишні та діючі посадовці, правоохоронці та бізнесмени з різних областей України.

Вартість одного підробленого міжнародного свідоцтва становила 1800 грн, а внесення відомостей про вакцинацію до баз даних без її проведення – 150 євро. Щомісяця ділки заробляли на підробках понад 300 тис. гривень.

За даними СБУ, зловмисники залучили до схеми медпрацівницю центру первинної медико-санітарної допомоги однієї із сільських рад на Рівненщині. Вона забезпечувала внесення інформації про псевдовакцинацію до реєстру «eHealth».

Міжнародні свідоцтва про вакцинацію від COVID-19 виготовляли з використанням реквізитів ліцензованих лікарів та медичних закладів України. Підробки мали всі ознаки офіційного документа: видані та підписані нібито уповноваженою особою і завірені печаткою за встановленою формою.

Триває слідство у межах кримінального провадження, розпочатого за ч.2 ст.361 (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) Кримінального кодексу України. Вирішується питання про оголошення про підозру фігурантам оборудки.

Заходи з припинення протиправної діяльності проводилось спільно з Нацполіцією за процесуального керівництва Хмельницької обласної прокуратури.


 

#СБУ  #вакцинація підробка 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: