Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Молоді рівненські атомники – призери фіналу галузевого конкурсу наукових доповідей

18-19 листопада у місті Київ відбувся конкурс наукових доповідей серед молодих працівників НАЕК «Енергоатом». Участь у заході взяли переможці конкурсів 2020-2021 років на всіх АЕС та інших відокремлених підрозділах Компанії. Цьогоріч Рівненську АЕС представляли відразу чотири молодих спеціалісти – двоє з яких стали переможцями.

Традиційно щороку конкурс наукових доповідей проводиться з метою заохочення ініціативності, розкриття науково-технічного потенціалу, підвищення загального рівня знань молодих працівників Компанії у сфері атомної енергетики, а також обміну досвідом, пошуку нових ідей та шляхів оптимізації виробничого процесу. Серед основних критеріїв оцінювання робіт були актуальність теми, новизна пропозицій та підходів, можливість практичного використання в сфері атомної енергетики.

Перше місце за соціально-профспілковим напрямом зайняв інструктор навчально-тренувального центру РАЕС Іван Чепурко з темою «Підвищення рівня профільних знань абітурієнтів як складової системи профорієнтації». Іваном розроблено інформаційний портал «Atomarium» для поглиблення знань абітурієнтів в точних науках (відео лекції, розв`язування задач для успішного проходження ЗНО), про роль АЕС в заходах із запобігання зміні клімату та отримання інформації щодо діяльності енергетичної галузі.

«Підвищення рівня знань молоді є важливим напрямом роботи, адже для атомної електростанції необхідний якісний кадровий резерв. Дана освітня ініціатива має на меті не тільки допомогу у поглибленні шкільних знань, а й демонстрацію зацікавленості в учнях, як перспективних майбутніх колегах-атомниках», - відзначив Іван Чепурко.

За виробничим напрямом друге місце зайняв начальник дільниці цеху з ремонту тепломеханічного устаткування РАЕС Дмитро Боюка з роботою «Система заморожування технологічних трубопроводів «SubZero». Система «SubZero» є ефективним вирішенням нестандартних, позаштатних ситуацій та використовується коли необхідно виконати ремонт або монтаж обладнання на робочих параметрах, зокрема у невідсічних ділянках трубопроводів. Також запобігає повному відключенню систем та обладнання, втратам великої кількості робочої рідини, береже дорогоцінний час.

Ще двоє рівненських атомників – начальник лабораторії цеху теплової автоматики та вимірювань РАЕС Олександр Лавренчук та економіст управління капітального будівництва РАЕС Лариса Мельник представили на розгляд конкурсної комісії свої напрацювання щодо «Системи візуалізації карток технологічної сигналізації на енергоблоці №3 РАЕС» та «Чотирьох частин гендерної політики на РАЕС» відповідно.

Неодноразові перемоги працівників РАЕС на конкурсі всеукраїнського рівня підтверджують, що на Рівненській АЕС створені сприятливі умови для всебічного розвитку молодого покоління атомників.

Як відзначив призер конкурсу наукових доповідей серед молодих працівників НАЕК Енергоатом Дмитро Боюка, реалізація молоді на Рівненській АЕС можлива завдяки постійній підтримці адміністрації, зокрема її генерального директора Павла Павлишина та профспілкового комітету електростанції: «Цьогоріч у виробничому напрямі було представлено декілька технічно складних та вже реалізованих проєктів, які підтверджують високий рівень та професіоналізм учасників конкурсу. Для нас це мотивація рухатися далі та покращувати виробничі напрями діяльності підприємства».

#РАЕС 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: