Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Кому дістанеться ядерна зброя РФ у разі розпаду Росії, – думка експерт

Політолог Микола Давидюк у спілкуванні із Фокусом запропонував ідею ядерної демілітаризації Москви. Для цього потрібно запустити групу перевірки із США часів підписання Будапештського меморандуму.

Небезпека застосування Росією ядерної зброї зросте після перемоги України у війні, а також у разі дестабілізації та розпаду країни-агресора. Про це сказав у коментарі Фокусу політолог Микола Давидюк.

"Росіяни лякають світ п'ятьма тисячами ядерних боєголовок. Так в України, Білорусі та Казахстану було 10 тисяч. І для них було створено ініціативу сенаторів Сема Нанна та Річарда Лугара. Два американські парламентарі приїхали демілітаризувати — вилучати ядерну зброю у цих трьох країнах. Вони всі розділили, підготували Будапештський меморандум, підписали та забрали ці 10 тисяч боєголовок. Чому в Радянському Союзі так можна було, а в Росії ні? Чому якась така комісія не зможе забрати п'ять тисяч у Росії?" — ставить питання Давидюк.

Політолог нагадав, що історії відомі приклади розпадів імперій.

"У якийсь момент усі імперії розпадаються. Голландці не мають імперії, французи — ні, німці — ні, британці — ні. Чим Росія лякає? У Москві кажуть: "Не може ядерна держава програти". Ще як може! Штати — ядерна держава, програла у В'єтнамі, Радянський Союз — ядерна держава – програла в Афганістані. І ще один меседж: "ядерна держава розпастись не може". Теж може", — підсумував він.


 

#росія  #думка  #ЯЗ 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: