Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Коли навчання в радість

До того, що Володимирецький районний колегіум заклад особливий, у районі звикли вже давно. Можливо, саме завдяки усвідомленню цього факту навчальний заклад має серйозну підтримку не лише з боку батьків своїх вихованців, а й з боку районної влади. Адже нинішній колегіум — це ще й візитна картка району. А якщо вести мову про освітянську галузь — то й усієї Рівненської області. Саме тут проходить більшість освітянських семінарів, сюди їдуть переймати досвід застосування інноваційних технологій у сучасній школі.
Цікава особливість будь-якого процесу — оригінальність. У Володимирецькому колегіумі вона у всьому. Ще жодне свято першого вересня тут не проходило так, як попереднього року. Кожного разу сценарій зовсім інший.
— Постановку першого дзво­ника цьогоріч робив повністю сам. Причому сценарій заступники побачили за 2-3 дні до свята, — розповідає директор колегіуму Анатолій Федорович Остапенко. — Думаю, що свято вдалося. Зрештою, у цьому може переконатися кожен із користувачів Інтернету, зайшовши на сайт колегіуму. На початку нового навчального року учні всіх класів, за винятком першачків, здійснили екскурсію «кукушкою» і поєднали її з відпочинком на Білому озері.
І ще кілька штрихів, які говорять про незвичність цього навчального закладу. Біля воріт колегіуму щоранку патрулюють юні інспектори руху. На вході вас зустріне не бабуся-пенсіонерка, а черговий учень, який дасть потрібну інформацію. Відповідальними за класні журнали є старости класів. Кожен клас має свій окремий гардероб у підвальному приміщенні школи, який обладнав на свій смак.
Нині педколектив колегіуму активно займається впровадженням дистанційної освіти. Як розповідає директор, суть цієї методики полягає в наступному: до кожної навчальної теми з того чи іншого предмета підібрана низка додаткової літератури, навчальні тексти викладені в електронному варіанті на сайті. Зайшовши на сайт, скажімо, увечері, вчитель має можливість пересвідчитися, хто з учнів і скільки часу працював над додатковими завданнями із самопідготовки. Таким чином учні опановують матеріал поза межами шкільної програми. Це лише один з прикладів. А їх насправді дуже багато. Адже керівник закладу разом з педагогами поставили собі амбітну мету: в умовах віддаленого місцезнаходження створити такий навчальний заклад, який був би конкурентноспроможним. І якщо поспостерігати за здивованими обличчями гостей колегіуму, то можна зробити висновок, що мети досягнуто.
— Дуже рідко зустрічаю, щоб уже немолодий директор брав у свою команду всіх молодих. У мене ж саме так. Впевнений, що освітою повинні керувати чоловіки, адже досвід Японії і Китаю свідчить, що прорив у цій галузі можна зробити лише за такої умови, — каже Анатолій Федорович.
До знань – здоров’я
 У школі ведеться серйозний контроль стану здоров’я дітей, і все робиться для того, щоб він постійно поліпшувався.
– Хочеться сповна використати базу відпочинку на «Воронках», щоб вона працювала мінімум 5 місяців. Два з половиною місяці - для дітей і два з половиною, для науковців. До весни хочемо цей проект втілити в життя, — ділиться планами Анатолій Остапенко.
У якому ще навчальному закладі можна побачити фітозал, де діти щодня приймають фіточаї, кисневі пінки, проходять профілактичні процедури, зокрема, інгаляції, аромотерапію, ЕКГ, вітамінотерапію, займаються спеціальними вправами за допомогою дошки Євмінова, бальнеотерапією, отримують курси лікувального масажу.
Навчальний день розпочинається з десятихвилинних фізичних вправ. Через певний час, якщо вчитель помічає, що діти стомилися, пропонує виконати вправу з соляними мішечками для правильної осанки, вправи для очей, вух, носа.
А для того, щоб діти не бігали через дорогу в магазин і не наражалися на небезпеку, в школі відкрили кафе «Бум», де можна придбати випічку, солодощі та канцелярське приладдя.
Уроки завершуються, але не завершується робота в колегіумі. Після уроків розпочинають роботу гуртки, факультативи, курси.
Випускники колегіуму – нарозхват
У багатьох вищих навчальних закладах України йде справжня боротьба за випускників Володимирецького колегіуму. Погодьтеся, що з настільки серйозною організацією навчального процесу слабких випускників у цьому навчальному закладі бути просто не може. Найчастіше переможцем у цій боротьбі стає Севастопольський національний університет ядерної енергії та промисловості. Його емісари приїжджають безпосередньо в колегіум і на місці, на підставі сертифікатів ЗНО та співбесід, зараховують на перший курс університету. А загалом угоди про співпрацю у Володимирецькому колегіумі підписано з Національним університетом харчових технологій, Національним авіаційним університетом, Київським національним університетом культури і мистецтв, НУ «Острозька академія», Національним технічним університетом «Львівська політехніка», РДГУ, Луганським національним університетом внутрішніх справ тощо. До речі, в останні роки, попри статус районного, Володимирецький колегіум вийшов на загальноукраїнський рівень – тут наполегливо здобувають освіту не лише діти з Рівненщини, але й ще з п’яти областей України. Адже й справді кращий трамплін для злету в самостійне життя навряд чи можна знайти деінде.
За активне впровадження інноваційних освітніх технологій Анатолій Федорович Остапенко у нинішньому році став володарем титулу “Директор XXI століття”, а сам заклад здобув перемогу у Всеукраїнському конкурсі «Флагман освіти».
• Василь Бурченя

 


Із відгуків гостей на сайті Володимирецького колегіуму:

Шановні.
Був серед учасників семінару директорів гімназій України. Вражений сучасним підходом до навчально-виховного процесу. Сучасні технології використовуються так, як ніде в Україні.
Раджу всім, хто хоче РЕАЛЬНО побачити, як працює техніка на дитину та вчителя - їхати у Володимирецький колегіум.
Нових Вам звершень!
Сергій Саєнко,
директор Першої міської гімназії м. Черкаси

Дякую рідній школі, що дала мені розум вижити в цьому великому світі. Понад усе хочу подякувати моїм вчителям, до яких не завжди ставився з повагою. Прошу у них вибачення за те, що був важкою дитиною. Щиро радію, що саме моя школа стала однією з кращих шкіл України. Дякую за все, мої дорогі.
Олег Приходько,
колишній учень

Коментар: Iван Вєтров,
начальник управління освіти і науки Рівненської ОДА:
– Володимирецький районний колегіум – це заклад майбутнього з новими інформаційними, комп’ютерними і мультимедійними технологіями, сучасною навчально-матеріальною базою, це заклад, який гарантує високу профільну підготовку, створює освітнє і виховне сере­довище, що надає кожній дитині рівні можливості для отримання якісної освіти і реалізації себе як успішної особистості.
У 2006 році колегіум став лауреатом Всеукраїнського конкурсу  «Сто кращих шкіл України-2006», у 2007 році  - нагороджений «Почесним дипломом» учасника презентаційного альманаху «Діловий імідж України. Здобутки. Досвід. Визнання». У 2008 році – нагороджений дипломом за перше місце ІІ етапу конкурсу «Загальноосвітній заклад року» в Рівненській області. 2009 рік – «Почесний диплом» учасника національної презентаційно-рейтингової програми «Діловий імідж України. Національні досягнення» та срібна відзнака «Визнання року-2009», а також диплом та відзнака «Флагман освіти і науки України». 2010 рік -  колегіум взяв участь у Міжнародній виставці «Сучасні навчальні заклади-2010» та нагороджений дипломом. На Другій Міжнародній виставці «Сучасні навчальні заклади - 2011» отримав почесний диплом та «Золоту медаль».
Адміністрація закладу плідно співпрацює з Інститутом педагогіки Академії педагогічних наук України.
Учні колегіуму стабільно показують високі результати на всеукраїнських предметних олімпіадах різних рівнів, конкурсах-захистах науково-дослідницьких робіт МАН, Міжнародному конкурсі з української мови ім. Петра Яцика. Сто відсотків випускників щорічно вступають у вищі навчальні заклади України.


Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: