Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Хто у Рівному навчає робити серцево-легеневу реанімацію

Серцево-легеневу реанімацію може й повинен вміти робити кожен. Про це напередодні Всесвітнього дня перезапуску серця, який відзначають 16 жовтня, розповіла керівниця громадської організації "Рівнетакмед" Тетяна Воронцова.

За матеріалом Рівне.Суспільне.

Юрій Макогончук у Рівненську обласну лікарню потрапив у перші дні жовтня. Він копав картоплю і раптово відчув себе дуже зле.

"Пішла печія в грудях, почав так ніби задихатися і зрозумів, що то вже не іграшки. Попросив жінку визвати швидку допомогу і коли вона вже визвала її, втратив свідомість. Зі слів жінки, бо я нічого не пам'ятаю, мене 11 хвилин уже не було на цьому світі, – розповідає пацієнт обласної лікарні Юрій Макогончук.

У чоловіка стався інфаркт, кров раптово перестала надходити до серця. За словами керівниці громадської організації "Рівнетакмед" Тетяни Воронцової, все обійшлося благополучно, бо йому вчасно надали допомогу.

"Серцево-легеневу реанімацію, коли він був у стані клінічної смерті, почали робити якомога швидше. Це все вдалося, бо поруч вже були люди, які були навчені її робити. В цьому випадку – медики. Але ми розуміємо, що серцево-легеневу реанімацію можна навчитися робити будь-якій людині й треба навчитися", – акцентує вона.

Тетяна Воронцова розповідає, що коли у людини зупиняється дихання, шанси її врятувати зменшуються з кожною згаяною хвилиною. В першу чергу потрібно чимшвидше викликати лікарів.

"Основний симптом – людина втрачає свідомість. Треба нахилитися над людиною на коліна, обов'язково закинути голову, тому що таким чином ми відкриємо дихальні шляхи. Нахилитися вухом до її носа і порахувати до 10 секунд. Якщо за ці 10 секунд ми не почуємо жодного вдиху й видиху або почуємо лише один – це означає, що цій людині потрібно негайно розпочати серцево-легеневу реанімацію", – пояснює Тетяна Воронцова.

Якщо цього не зробити, людина може померти до приїзду медиків. Навчитися робити штучне дихання й закритий масаж серця у Рівному може кожен охочий. Свого часу це навчився робити й міський голова Олександр Третяк.

"Рівне – єдине в Україні місто, котре має забезпечення в усіх школах манекенів, на яких можна відточувати навики надання штучного дихання. У місті Рівне є такі громадські організації, як "Рівнетакмед", Червоний хрест, а також екстренна швидка медична допомога. Вони проводять також заняття. Якщо у вас є колектив, ви можете запросити громадську організацію "Рівнетакмед", котра навчить ваш колектив порятунку життя", – коментує мер.

За його словами з вересня рівненські підлітки отримали можливість безкоштовно навчатися на міжнародному курсі від Європейської ради реанімації. Таке ж навчання планують провести й для вчителів та працівників комунальної сфери.

#реанімація  #домедична допомога  #навчання 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: