Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Із Москви в Гаагу. Які воєнні злочини Росія вчиняє в Україні

Ви бачите войовничого диктатора в Європі, який читає листа. Лідери демократичного світу просять його не починати війну в одній із сусідніх держав. Диктатор відповідає:

"Вирішення європейських проблем на мирній основі лежить не на нашій країні. Тільки після зміни настрою з боку відповідальних держав можуть бути якісь реальні зміни у відносинах".

Ви, напевне, уявили собі Володимира Путіна, який зробив національною ідеєю своєї держави пошук ворогів і завжди знаходить винуватців російської агресивності.

Але так більше 80 років тому спілкувався з Європою той, кому путінська держава любить себе протиставляти. Це був Адольф Гітлер незадовго до вторгнення в Польщу.

Історичні паралелі – не те, чим варто легковажно розкидатись. Однак саме Кремль їх полюбляє. Він порівнює своїх опонентів з нацистами, оперує лозунгами 80-річної давнини.

Але Друга світова війна із жорстокістю гітлерівців змусили світ створити нові правила гри на політичному поприщі. Так з’явилась нинішня база гуманітарного права, що має гальмувати появу нових гітлерів.

І тут любов до паралелей грає проти самого Путіна та його посіпак. Адже свій "рускій мір" вони будують зовсім не за мирними правилами цивілізованого світу.

Якщо ви стали свідком або знайшли докази воєнних злочинів Росії, відправляйте їх українським правоохоронцями через спеціальний сайт.

Джерело УП.

1. Війна

Путін почав "спецоперацію" на території України рано вранці. При цьому він навіть не оголосив в своїй країні стан війни, а слово "війна" як таке фактично заборонене в Росії.

 Гаазька конвенція про початок військових дій 1907: Військові дії не мають починатися без попереднього та чіткого попередження у формі або мотивованого оголошення війни, або ультиматуму з умовним оголошенням війни.

 Статут ООН: Всі Члени ООН утримуються в своїх міжнародних відносинах від погрози силою або її застосування (...)

2. Цивільна інфраструктура:

Станом на 9 березня в Україні через напад Росії зруйновано повністю 312 і частково 1662 об’єкти критичної інфраструктури. Серед них 40 закладів освіти, 20 закладів охорони здоров’я, понад 1,3 тисячі житлових будинків.

 Додатковий протокол I до Женевських конвенцій: Сторони повинні розрізняти цивільне населення й комбатантів, а також цивільні й воєнні об'єкти та спрямовувати свої дії тільки проти воєнних об'єктів.

 Конвенція про закони і звичаї війни на суходолі 1907 року: Забороняється атакувати чи бомбардувати незахищені міста, селища, житлові будинки чи споруди.

3. Ставлення до мирних мешканців:

 Женевська конвенція про захист цивільного населення під час війни: З особами, які не беруть активної участі в бойових діях, поводяться гуманно. Є забороненим стосовно зазначених вище осіб насилля над життям й особистістю, зокрема всі види вбивств, каліцтва, жорстоке поводження й тортури.

4. Лікарні:

 Женевська конвенція про захист цивільного населення під час війни: Цивільні лікарні за жодних обставин не можуть бути об'єктом нападу, вони завжди користуються повагою сторін конфлікту й перебуватимуть під їхнім захистом.

5. Мобілізація:

Росія протягом 8 років окупації призиває в свою армію мешканців окупованого Криму, а перед початком повномасштабної війни на території окупованої Донеччини та Луганщини почали "загальну мобілізацію" і відправили місцевих воювати проти України у складі російських військ.

 Женевська конвенція про захист цивільного населення під час війни: Окупаційна держава не має права примушувати осіб, що перебувають під захистом, служити в її збройних чи допоміжних силах. Якщо особи є громадянами держави-супротивниці, їх можна залучати лише до таких видів примусових робіт, виконання яких є необхідним для забезпечення продуктів харчування, житла, одягу, транспорту та здоров'я людей і які не є безпосередньо пов'язаними з проведенням воєнних операцій.

6. Переселення:

Росія систематично зриває евакуацію мирного населення, яку проводить українська влада. При цьому Кремль запропонував свої маршрути "евакуації", спрямовані на його територію та до Білорусі. Раніше окупанти також проводили "евакуацію" населення з ОРДЛО в Росію.

 Женевська конвенція про захист цивільного населення під час війни: Забороняється здійснювати примусове переселення або депортацію осіб, що перебувають під захистом, з окупованої території на територію окупаційної держави або на територію будь-якої іншої держави. 

7. Майно:

 Женевська конвенція про захист цивільного населення під час війни: Знищення окупаційною державою майна, що є індивідуальною або колективною власністю приватних осіб чи держави, забороняється, за винятком випадків, коли це є необхідним для проведення воєнних операцій.

8. Гуманітарна допомога:

 Женевська конвенція про захист цивільного населення під час війни: Розповсюдження вантажів допомоги має здійснюватися за сприяння та під контролем держави-покровительки. Цей обов'язок може бути передано нейтральній державі, Червоному Хресту чи будь-якій іншій незалежній гуманітарній організації.

9. Мародерство:

 Конвенція про закони і звичаї війни на суходолі 1907 року: Мародерство офіційно забороняється.

 

#окупанти  #війна 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: